Emil S

i

Autor: Akpa/papara18 Emil S

Z ostatniej chwili

Emil S., były mąż Dody, tymczasowo aresztowany! Biznesmen usłyszał nowe zarzuty

2023-03-06 16:07

Sąd Okręgowy zmienił decyzję Sądu Rejonowego i zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące wobec Emila S. (46 l.) - byłego męża Dody (39 l.). Biznesmen w lutym usłyszał dodatkowe zarzuty dotyczące m.in. przywłaszczenia ok. 4,7 mln zł przeznaczonych na produkcję filmu. O sprawie jako pierwsza poinformowała PAP.

Emil S. aresztowany

Informację o aresztowaniu byłego męża Dody potwierdziła Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie. - Na skutek zażalenia Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Sąd Okręgowy zmienił decyzję Sądu Rejonowego i zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Emila S. - czytamy na stronie PAP.

Wobec biznesmena stosowane były wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 4,5 mln zł, dozoru policji, jak również zakazu opuszczenia kraju. Emil S. został zatrzymany na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie w związku ze śledztwem dotyczącym działań na szkodę wierzycieli spółki zajmującej się produkcją filmową.

Emil S. usłyszał dodatkowe zarzuty

Mężczyzna został zatrzymany w zeszły wtorek. Usłyszał także dodatkowych 50 zarzutów obejmujących głównie przestępstwa przywłaszczenia powierzonego mienia w postaci środków pieniężnych w łącznej kwocie ok. 4,7 mln złotych.

- Z ustaleń śledztwa wynika, że Emil. S. działając jako prezes spółki, pomimo zawartych umów inwestycyjnych o finansowanie produkcji filmowej oraz upływu zawartych w umowach terminów, nie wyprodukował i nie wprowadził do dystrybucji dzieła filmowego, a środków pieniężnych nie zwrócił inwestorom, lecz przetransferował na rachunek bankowy spółki maltańskiej - informowała Skrzyniarz.

Dodatkowo Emil S. usłyszał zarzut działania w celu udaremnienia wykonania postanowienia sądu o ogłoszeniu upadłości spółki poprzez uszczuplenie zaspokojenia wierzycieli.

Jak informował Pudelek, kilka dni temu Emil S. spotkał się z byłym mafijnym bossem. Miało to miejsce na chwilę przed zatrzymaniem. 

Skandal na Gali Empiku! Doda niedopuszczona do głosu! "Czuje się jak niechciany gość"
Sonda
Czy cieszysz się z wyroku uniewinniającego Dodę?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają