Wolał mleko niż alkohol

i

Autor: Stefan Maszewski / Reporter & Krzysztof Kuczyk / Forum Wolał mleko niż alkohol

Wyznanie aktorki

Emilian Kamiński miał nałogi? Przyjaciółka zdradziła prawdę

2022-12-29 5:02

Śmierć Emiliana Kamińskiego (†70 l.) jest ogromnym ciosem dla jego rodziny i przyjaciół. Tym bardziej że aktor, który miał problemy z płucami, starał się żyć zdrowo. Dużo spacerował, ćwiczył, nie palił, zdrowo się odżywiał. – Zamiast alkoholu wolał mleko – mówi „Super Expressowi” jego przyjaciółka Tatiana Sosna-Sarno (68 l.), która ostatnio spotkała się z aktorem na planie nowego filmu.

Emilian Kamiński od dawna zmagał się z chorobą płuc, która nasiliła się kilka miesięcy temu. Założyciel Teatru Kamienica starał się nie przepracowywać. Ale jeszcze w październiku był na planie czwartej części filmu z kultowej serii „U Pana Boga...” w reżyserii Jacka Bromskiego (76 l.). Już wtedy wspominał, że nie czuje się najlepiej.

– Zdjęcia odbywały się w Jabłonnej. Trwały od rana do późna. Emilian był nieco zmieniony na twarzy, ale w bardzo dobrej formie. Pytałam, czy jest zmęczony. Powiedział, że bardziej męczące są dla niego wieczorne próby i spektakle w teatrze niż praca na planie filmu. Tego dnia nawet dowcipkował, grał jak każdy i wyglądał całkiem normalnie – mówi Tatiana Sosna-Sarno.

Aktorka wyznała nam, że fakt, że aktor chorował na płuca, była dla niej zaskoczeniem. – Na płuca chorują ludzie, którzy palą papierosy, a on nie palił. Emilian był przykładem dla innych aktorów. Dbał o siebie. Znamy się od czasów szkoły teatralnej. On był na trzecim roku, a ja na pierwszym. Nie palił i nie pił. Zamiast alkoholu pił mleko. Przynosił ze sobą na studia całą butelkę – wspomina pani Tatiana.

Czy nie wymagasz od siebie zbyt wiele?

Posłuchaj, jak wyznaczać sobie cele, aby być SZCZĘŚLIWYM!

Listen on Spreaker.