Ramona Rey

i

Autor: Instagram Ramona Rey

Posłuchaj

Eurowizja 2023. Poznaliśmy pierwszą polską piosenkę! Ramona Rey będzie reprezentować nasz kraj?

2023-01-20 19:00

Telewizja Polska poszukuje artysty, który w 2023 roku będzie reprezentował nasz kraj podczas konkursu Eurowizji. Wokalistka Ramona Rey jako pierwsza opublikowała w sieci swój utwór, który zgłosiła do polskich preselekcji. Fani konkursu już trzymają za nią kciuki. Posłuchajcie piosenki Ramony Rey "Kocham".

Rosną emocje w związku z tegorocznym konkursem Eurowizji. Telewizja Polska już kilka tygodni temu ogłosiła nabór piosenek do polskiego finału konkursu. Pierwszą artystką, która opublikowała swój utwór jest Ramona Rey, która już w 2019 roku miała chrapkę na Eurowizję, ale jej utwór zawierał francuskie słowa, które okazały się niezgodne z polskim regulaminem. Fani artystki i konkursu, którzy optymistycznie przyjęli jej utwór, niestety musieli obejść się smakiem. Ale w tym roku Ramona ma wielkie szanse, by zachwycić polskich decydentów.

Piosenka "Kocham" to kwintesencja stylu Ramony Rey, która uważana jest za najbardziej oryginalną polską artystkę ostatnich lat. W swoim utworze frazuje w charakterystyczny dla siebie sposób i stosuje oryginalne wokalizy. W warstwie muzycznej "Kocham" to elektroniczna kompozycja przywołująca na myśl lata 80. 

Tym razem Ramona Rey zdecydowała się na nagranie piosenki wyłącznie w języku polskim, a warto dodać, że to właśnie śpiewając w rodzimym języku z powodzeniem koncertowała już w Niemczech czy Portugalii, a swoje operowe umiejętności miała okazje zaprezentować m.in. w ukraińskiej filharmonii w Zaporożu. 

- Chcę promować język polski na świecie. Uważam, że jest cudowny i brzmi przepięknie. Marzę, by został doceniony także przez inne narody - mówiła Ramona Rey już przed kilkoma laty. 

Fani konkursu Eurowizji bardzo kibicują Ramonie i jej piosence:

"TVP ma w tym roku komfortową sytuację. Trafił im się idealny reprezentant. KOCHAM jest niesamowite"

"Koniecznie musisz znaleźć się w preselekcjach. Będę trzymał kciuki"

"To jest fantastyczne i mam nadzieję, że zobaczę Panią 26.02 z biletem do Liverpoolu"

- czytamy w pierwszych komentarzach pod piosenką Ramony. 

Przypomnijmy, że zeszłoroczną Eurowizję wygrała Ukraina. 67. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się jednak w Liverpool Arena w Liverpoolu. Organizatorem będzie Europejska Unia Nadawców i brytyjski nadawca British Broadcasting Corporation, którzy zorganizują festiwal w imieniu pogrążonej w wojnie Ukrainy.

Posłuchajcie eurowizyjnej piosenki Ramony Rey "Kocham". Ma szansę podbić Europę?