Rafał Brzozowski, Ida Nowakowska, Małgorzata Tomaszewska

i

Autor: AKPA / Piętka Mieszko

Warto się tak starać?

Eurowizja Junior 2022. Jaką nagrodę otrzyma zwycięzca?

2022-11-28 19:28

Laura Bączkiewicz (11 l.) przygotowuje się do występu podczas tegorocznej Eurowizji Junior. Choć do konkursu pozostało jeszcze kilkanaście dni, wiele osób zastanawia się zapewne, jaka nagroda czeka na zwycięzcę widowiska. Kto nim zostanie, dowiemy się 11 grudnia, tymczasem wiadomo, co otrzyma triumfator.

11 grudnia w Armenii odbędzie się 20. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior. Do muzycznej rywalizacji stanie szesnastu reprezentantów europejskich krajów. Polskę w tym roku reprezentować będzie Laura Bączkiewicz, która zwyciężyła specjalną edycję "Szansy na sukces". 11-latka zaprezentuje w Erywaniu singiel "To The Moon", który wykona w języku polskim oraz angielskim. Jak myślicie, mamy szansę na zwycięstwo? Wiadomo, co w takim przypadku otrzyma młoda piosenkarka.

Eurowizja Junior 2022. Jaką nagrodę otrzyma zwycięzca?

Polacy z wielkimi nadziejami zerkają w kierunku Armenii, gdyż w ostatnich latach reprezentanci naszego kraju bardzo dobrze radzili sobie na Eurowizji Junior i zdobywali wysokie noty. Roksana Węgiel (17 l.) i Viki Gabor (15 l.) wygrały, a Sara James (14 l.) była o krok od triumfu - w 2021 zajęła drugie miejsce. I choć popularność na skalę europejską to wiele, niektórzy mogą uważać, że nagroda w konkursie nie jest wystarczająco wysoka. Zwycięzca nie otrzymuje bowiem żadnego wynagrodzenia za swój udział, a musi ucieszyć się jedynie ze statuetki, bukietu kwiatów oraz uznania w swoim kraju, który dzięki triumfowi reprezentantki staje się z automatu organizatorem kolejnej edycji konkursu.

Myślicie, że za rok Eurowizja Junior znów odbędzie się w Polsce? Jej fani zapewne na to czekają, zwłaszcza że marzenia o organizacji dorosłej edycji konkursu w Polsce są zawsze bardzo odległe...

Sonda
Kibicujesz karierze Viki Gabor?