Żora Korolyov -grób

i

Autor: Maciej Gąsiorowski/Akpa Żora Korolyov -grób

Tak wygląda grób Żory Korolyova, niedawno zmarłego tancerza. Smutny widok [ZDJĘCIA]

2022-01-25 18:27

Śmierć Żory Korolyova była szokiem zarówno dla jego rodziny, znajomych z branży i wszystkich jego fanów. Tancerz odszedł nagle 21 grudnia w wieku 34 lat. Nic nie wskazywało na to, że już niebawem dojdzie do tej tragedii. Pozostał żal, smutek i dziesiątki zniczy na grobie zmarłego artysty. Tak dziś wygląda miejsce spoczynku Żory Korolyova.

Pochodzący z Odessy Żora Korolyov zmarł 21 grudnia w wieku zaledwie 34 lat. Był tancerzem z powołania. Już od 8. roku życia trenował właśnie tę dyscyplinę sportu w połączeniu z piłką nożną. Wraz z Martą Sztobryn zdobył tytuł młodzieżowego Mistrza Polski i reprezentował nasz kraj na mistrzostwach świata. Następnie został wicemistrzem Polski w kategorii par dorosłych. W parze z Izabelą Janachowską (36 l.) dotarł do półfinałów mistrzostw świata, finału Mistrzostw Europy Środkowej i dwukrotnie do finału Mistrzostw Unii Europejskiej. Szerszej publiczności dał się poznać m.in. jako trener „Tańca z Gwiazdami”. Prywatnie był mężem aktorki z „Barw Szczęścia” Eweliny Bator (31 l.). Kobieta we wzruszającym wpisie poinformowała o śmierci ukochanego.

Zobacz: Wzruszający pogrzeb Żory Korolyova. Serce pęka po słowach jego ukochanej

Tak dziś wygląda grób Żory Korolyova

Jak nieoficjalnie ustalił "Super Express", przyczyną śmieci Żory Korolyova było zapalenie mięśnia sercowego. Śledczy nie potwierdzili jednak tej informacji. W oświadczeniu nie podali dokładnej przyczyny zgonu tancerza, gdyż jego rodzina chciała zachować tę informację dla siebie.

„Informuję, że prokuratura dysponuje wstępnymi wynikami przeprowadzonej sekcji zwłok. Dobro postępowania, jak również rodziny zmarłego, nie pozwala na ich przedstawienie. Wskazuję przy tym, że prokuratura oczekuje na ostateczną opinię sądowo-lekarską, dotyczącą przyczyny zgonu pokrzywdzonego” – podał prokurator Aleksandra Skrzyniarz.

Uroczystości pogrzebowe Żory Korolyova odbyły się 5 stycznia o godz. 13.30 we franciszkańskim kościele pw. św. Antoniego z Padwy przy ul. Senatorskiej 31 w Warszawie. Po mszy, żałobnicy udali się na Cmentarz Północny w Warszawie. Właśnie tam, tancerz został pochowany. Dziś, jego grób, dalej zdobią dziesiątki zniczy i kwiaty. 

 Zobacz niżej w galerii, jak dziś wygląda grób Żory Korolyova

Żora Korolyov nie żyje
Sonda
Żora Korolyov nie żyje. Oglądaliście "Taniec z Gwiazdami" z jego udziałem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE