Ryszard Rynkowski

i

Autor: AKPA

Działo się!

Gwiazdy we wzruszającym koncercie TVP1 „Wierzę w lepszy świat”. Dawno niewidziany Ryszard Rynkowski!

17 września to historyczny dzień upamiętniający agresję Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 roku. Nieprzypadkowo tego dnia uczczono również otwarcie przekopu Mierzei wiślanej w Elblągu. Z tej okazji Telewizja Polska zaprosiła na niezwykły koncert „Wierzę w lepszy świat”. Znani i popularni artyści polskiej sceny muzycznej wykonali utwory, które po dziś dzień inspirują do refleksji na temat wolności, miłości ojczyzny czy wiary w przyszłość.

To był koncert pełen emocji, a nawet łez wzruszenia. Podczas transmitowanego przez Telewizję Polską widowiska „Wierzę w lepszy świat” wystąpiła plejada polskich gwiazd. Wydarzenie poprowadził Grzegorz Miśtal, a piosenki o wolności i nadziei zaśpiewali: Janusz Radek, Tadeusz Seibert, Krzysztof Kiljański, Natalia Sikora, Kasia Moś, Piotr Cugowski, Kasia Cerekwicka, Marek Piekarczyk i Ryszard Rynkowski. Wokaliści wykonali, m.in. takie covery jak: „Dziwny ten świat”, „Jaskółka uwięziona”, "Mój jest ten kawałek podłogi", "Biały krzyż” czy „Moja i twoja nadzieja”. Jedynie Ryszard Rynkowski śpiewał autorskie numery „Szczęśliwej drogi już czas” oraz „Wznieś serce nad zło”, które doskonale wpisały się w charakter uroczystości.

- Gramy wolność i nadzieję na przyszłość, dlatego nasz koncert zamkniemy piosenką „Świecie nasz”, którą przepełnia wiara w lepszy świat - powiedział Grzegorz Miśtal.

Finałową piosenkę, pt. "Świecie nasz" wykonał Janusz Radek, a w ostatnim refrenie dołączyli do niego wszyscy artyści.

Gwiazdy we wzruszającym koncercie TVP1 „Wierzę w lepszy świat”. Dawno niewidziany Ryszard Rynkowski!

Justyna Steczkowska zdradza jaką będzie teściową!