Hubert Urbański Milionerzy

i

Autor: AKPA

Hubert Urbański zdradził, jaki kierunek studiów wybrał po maturze: "Było to absolutne dzieło przypadku"

2022-04-19 13:30

Hubert Urbański (56 l.) zasłynął w przestrzeni publicznej jako kultowy prowadzący program "Milionerzy". Poza występami w telewizji raczej unika blasku fleszy i nieczęsto udziela wywiadów. Ostatnio jednak zrobił wyjątek i z okazji Wielkanocy zdradził co nieco o początkach swojej kariery. Największym zaskoczeniem okazał się wybór kierunku studiów, który nie ma nic wspólnego z obecną pracą prezentera.

Hubert Urbański jest cenionym przez telewidzów prowadzącym popularny program "Milionerzy". Zanim jednak rozpoczął pracę przed kamerą, studiował kierunek zupełnie niezwiązany z jego obecnym zawodem. Po maturze "przez przypadek" trafił na wydział indologii Uniwersytetu Warszawskiego! Indiologia jest nauką zajmującą się badaniem języków, literatury, historii, sztuki, kultury i religii Indii. Na uczelnię wyższą Hubert Urbański dostał się dzięki znajomości kilku języków. Szybko jednak zdał sobie sprawę, że nie odnajduje się w grupie pasjonatów tej dziedziny nauki.

Hubert Urbański zdradził, jaki kierunek studiów wybrał po maturze

"Moje studia to sama końcówka lat 80. Szczerze i ze wstydem powiem, że to było absolutne dzieło przypadku. Na orientalistyce było parę ciekawych i egzotycznych kierunków, ale akurat tamtego roku był nabór na indologię. Egzaminy były z trzech języków - polski, angielski i rosyjski - a ja wtedy jakoś umiałem w języki" - tłumaczył w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Hubert Urbański od początku nie czuł się na wybranym kierunku studiów jak ryba w wodzie. Gwiazdor trafił do grona pasjonatów indologii i czuł, że odstaje od grupy. Przy okazji pewna profesor "uwzięła się na niego", jak sam poszkodowany przyznał - słusznie. 

Od początku nie czułem się na miejscu, bo tam trafiali sami pasjonaci. Obcięła mnie pani od gramatyki opisowej języka hindi, którą to panią Danutę serdecznie pozdrawiam. A obcięła mnie bardzo zasłużenie, bo po prostu nic nie umiałem. Ale za to bardzo lubiłem się uczyć sanskrytu! - wyznał. 

Zobacz galerię: Hubert Urbański jest milionerem

Sonda
Oglądasz program "Milionerzy"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany