Jak się czuje?

Jerzy Stuhr po raz pierwszy od operacji wystąpił publicznie. Zauważalne zmiany [ZDJĘCIA]

2023-08-21 10:26

Jerzy Stuhr (76 l.) ma za sobą trudne chwile. Aktor wiosną tego roku przeszedł kolejną operację usunięcia nowotworu krtani. Rak zaatakował po raz drugi i to niemal w tym samym miejscu. Artysta przeszedł zabieg w szpitali w Zakopanem, tam też dochodził do siebie pod czujnym okiem personelu kliniki, a potem w domu pod troskliwą opieką rodziny. Najwyraźniej czuje się już lepiej, bo pojawił się 19 sierpnia na BiG Festivalowski.

Jerzy Stuhr po raz pierwszy od operacji wystąpił publicznie

Jerzy Stuhr pojawił się w Płocku z okazji BiG Festivalowski. Aktor był gościem specjalnym drugiego dnia festiwalu. W sobotę, 19 sierpnia spotkał się z publicznością, by w lekkiej i luźnej atmosferze porozmawiać, o tym, co przyjemne w życiu. Stuhr, który w ostatnim czasie miał sporo problemów, był w całkiem dobrej formie. Chętnie odpowiadał na pytania publiczności, dużo się uśmiechał i żartował, choć wyraźnie było widać, że choroba pozostawiła na nim swoje piętno. Aktor wyraźnie schudł i zmizerniał - na jego fizis choroba zostawiła więc ślady. Na szczęście dopisywał mu humor i tryskał energią, więc można przypuszczać, że już wkrótce całkowicie dojdzie do siebie.

Kłopoty Jerzego Stuhra nie przeszły bez echa

O Jerzym Stuhrze w ostatnim czasie niewiele mówiło się w kontekście sztuki. Kłopoty aktora zaczęły się w październiku ub. r., kiedy to prowadząc auto na podwójnym gazie potrącił motocyklistę i odjechał z miejsca wypadku. Wczesną wiosną zapadł wyrok w dwóch sprawach - prowadzenia auta pod wpływem alkoholu oraz za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Ponieważ aktor przyznał się do winy i współpracował z prokuraturą wyroki zapadły szybko, a kary nie były bardzo uciążliwe. Cała sytuacja z pewnością jednak kosztowała niemłodego już gwiazdora wiele nerwów.

Jerzy Stuhr po raz drugi walczy z rakiem

Jakby tego było mało w maju b.r. gruchnęła wiadomość o tym, że Jerzy Stuhr ponownie zmaga się z nowotworem. Rak, którego zadawałoby się, aktor miął już za sobą, uderzył ponownie. O chorobie i i operacji ojca informował opinię publiczną Maciej Stuhr. Mimo poważnej diagnozy, udało się ponownie usunąć nowotwór. Jerzy Stuhr przeszedł operację usunięcia raka w szpitalu W Zakopanem, po rekonwalescencji wrócił do domu, a po jakimś czasie udzielił nawet kontrowersyjnego wywiadu. Swoimi słowami o czystym sumieniu po wypadku zbulwersował opinie publiczną. 

Maciej Stuhr: Mój tata jest na OIOM-ie