Jerzy Stuhr

i

Autor: FORUM

Skąd na to weźmie?

Jerzy Stuhr wyznał, ile zarabia! Teraz grozi mu kara PIĘĆ razy wyższa

2023-03-03 5:13

Jerzy Stuhr (76 l.) od wielu lat uważany jest za jednego z najwybitniejszych i najbardziej wziętych polskich aktorów. Tym bardziej zaskakujące jest jego wyznanie dotyczące zarobków. Podczas rozprawy sądowej okazało się, że miesięcznie zarabia 6 tys. zł. W obliczu grożącej mu kary, to naprawdę kropla w morzu...

W środę 1 marca Jerzy Stuhr usłyszał wyrok za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Wymierzono mu łączną karę 22 tys. zł oraz 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Tego samego dnia do sądu trafił wniosek o ukaranie aktora za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, będąc w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn grozi kara w wysokości nawet 30 tys. zł! Potwierdza to przedstawicielka krakowskiej policji.

Co grozi Jerzemu Stuhrowi?

- Chodzi o zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, będąc pod wpływem alkoholu. Sąd może w tym przypadku orzec karę w wysokości maksymalnie 30 tys. zł - mówi Elżbieta Znachowska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Ile zarabia Jerzy Stuhr?

Podczas rozprawy na sali zabrakło Jerzego Stuhra. Sędzia, odczytując wyrok i argumentując wysokość grzywny, powiedział, że została ona wymierzona na podstawie zarobków aktora, które wynoszą 6 tys. zł miesięcznie.

Jerzy Stuhr w październiku ubiegłego roku miał potrącić motocyklistę, a w wydychanym powietrzu stwierdzono u niego 0,7 promila alkoholu. Sprawa trafiła do sądu. On sam przeprosił za pomocą profilu na Facebooku swojego syna.

Jerzy Stuhr przeprasza

"Bardzo żałuję i przepraszam, że podjąłem tę najgorszą w moim życiu decyzję o prowadzeniu samochodu. Deklaruję pełną współpracę z organami powołanymi do wyjaśnienia incydentu. Jednocześnie chciałem zapewnić, że wbrew doniesieniom medialnym, nie zbiegłem z miejsca zdarzenia, lecz zatrzymałem się na życzenie jego uczestnika i razem oczekiwaliśmy na przyjazd policji" - mogliśmy przeczytać.

W zeznaniach dodał, że wypił wino do obiadu, ale czuł się dobrze, dlatego wsiadł za kierownicę. O sprawie pewnie długo jeszcze nie zapomni. 

Wiktor Zborowski krytycznie o zachowaniu Jerzego Stuhra
Sonda
Czy uważasz, że Jerzy Stuhr to dobry aktor?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany