Straszne!

Joanna Racewicz padła ofiarą obrzydliwego hejtu: "Nazwał mnie SMOLEŃSKĄ S*KĄ". Gwiazdozbiór Jaruzelskiej

2023-02-20 8:06

W najnowszym odcinku "Gwiazdozbioru Jaruzelskiej" Joanna Racewicz (50 l.) opowiedziała, jak radzi sobie z hejtem. Internauci potrafią być bezlitośni, o czym dziennikarka boleśnie się przekonała. Po śmieci ukochanego męża, Pawła Janeczka (+36 l.), który zginął w katastrofie smoleńskiej, była nazywana "smoleńską s*ką"...

Joanna Racewicz to dziennikarka i prezenterka telewizyjna, obecnie związana ze stacją Polsat. Jej mąż, Paweł Janeczek , zginął w katastrofie pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku, a Racewicz została sama z niespełna dwuletnim synkiem, Igorem (15 l.). W najnowszym odcinku "Gwiazdozbioru Jaruzelskiej" dziennikarka opowiedziała, jak radzi sobie z hejtem. 

Joanna Racewicz o hejcie. Internauta nazwał ją "smoleńską s*ką"

Joanna Racewicz, tak jak wiele innych osób publicznych, regularnie doświadcza hejtu w mediach społecznościowych. Mimo imponującego dorobku dziennikarskiego i wielu umiejętności, internauci często w lekceważący sposób komentują jej wygląd czy życiowe wybory. Racewicz uważa, że hejterzy to sfrustrowani, wołający o pomoc i poranieni ludzie.

- Są oczywiście dwie szkoły. Jednak mówi "lekceważ", a druga "idź na wojnę". Można powiedzieć, że jeśli idziesz na wojnę to również w pewnym sensie dokarmiasz hejt, dajesz mu uwagę. On jest bardzo często dlatego, żeby być zauważonym. To jest wołanie tego człowieka, który rzuca ci w oczy inwektywą, to jest jego wołanie o uwagę. Hejt ma zawsze twarz frustrata lub frustratki. Nikt, kto jest szczęśliwy, kochany, będący w stanie szczęśliwości, dobrostanu albo zgody na siebie nie ma potrzeby, żeby ranić drugiego człowieka. Nie chcę powiedzieć, że teraz rodzi się we mnie jakieś chrześcijańskie współczucie, że jestem gotowa albo nadstawić drugi, albo przytulić do piersi tego, który nazwał mnie "smoleńską s*ką", "maszkarą", "plastikiem", "monstrum", "kiedyś taka ładna, a teraz jak ściera do podłogi". "Byłbym szczęśliwy, jakbyś zdechła", napisał mi kiedyś jakiś pan [...]. To za każdym razem jest człowiek naprawdę poraniony przez świat, przez okoliczności, a na koniec dnia przez samego siebie - wyznała.

Całej rozmowy Moniki Jaruzelskiej z Joanną Racewicz możecie wysłuchać poniżej.

Joanna Racewicz u Jaruzelskiej o HEJTERACH: "nie nadstawiam DRUGIEGO POLICZKA"

Zobacz naszą galerię: Joanna Racewicz i Paweł Janeczek. Historię ich miłości zakończyła katastrofa smoleńska

Sonda
Zgadzasz się z Joanna Racewicz co do hejtu?

Czy nie wymagasz od siebie zbyt wiele?

Posłuchaj, jak wyznaczać sobie cele, aby być SZCZĘŚLIWYM!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają