Kalush Orchestra

i

Autor: Kalush Orchestra

Już w najbliższy weekend wielkie święto muzyki w Żywcu! Na scenie zobaczymy plejadę gwiazd!

2023-07-05 10:58

To będzie niezwykłe spotkanie muzycznych kultur, tradycji i styli! Na scenie zobaczymy: słynną formację Gypsy King czy objawienie Eurowizji 2022 zespół Kalush Orchestra. Dwa wyjątkowe wieczory z muzyką korzeni na żywo będzie można oglądać w Żywcu oraz na antenie TVP2 już w sobotę i niedzielę 8 i 9 lipca. Początek transmisji każdorazowo o godz. 20.00.

Gipsy Kings, słynna formacja muzyczna, posiadająca na swoim koncie m.in. takie hity jak „Bamboleo”, „Volare” czy „Baila Me” już w przyszłym tygodniu przyleci do Polski. Muzycy o katalońskich korzeniach wystąpią na festiwalu „Cztery Strony Folku” zaplanowanym na 8 i 9 lipca w Żywcu. Wisienką na torcie będzie występ światowej sławy wokalistki, której nazwisko poznamy już niebawem!

Festiwal "Cztery Strony Folku"! Do Żywca przyjadą największe gwiazdy estrady

W sobotę zobaczymy gwiazdy światowego formatu, a także utalentowanych młodych artystów z różnych kontynentów, a także najpopularniejszych polskich artystów czerpiących z folkowych tradycji. o nagrodę polskiej publiczności rywalizować będą wykonawcy z różnych stron świata. Wśród nich gwiazda tegorocznego Konkursu Eurowizji, fenomenalna Portugalka Mimicat oraz ukraińska grupa Go_A, która skradła serca fanów Eurowizji w 2021 roku.

O uznanie widzów powalczą również: czerpiąca z afrykańskich tradycji, oryginalna formacja Fulu Miziki z Demokratycznej Republiki Konga, kubański gitarzysta i wokalista Eliades Ochoa związany niegdyś z legendarnym Buena Vista Social Club uwiecznionym w kultowym filmie Wima Wendersa, Serb Boban Marković znany m.in. z udziału w kinowych hitach Emira Kusturicy, gruziński żeński zespół Trio Mandili, słowacki zespół folkowy Hrdza, a także młody niezależny artysta z Francji – Theo Lawrance. Każdy z uczestników plebiscytu wykona dwa utwory – kompozycję oryginalną i popularny cover w folkowej aranżacji.

Wśród gości specjalnych sobotniego koncertu nie zabraknie takich osobowości scenicznych jak: Halina Mlynkova, Karolina Lizer, grupa InoRos i zespół Pieczarki. Punktem kulminacyjnym koncertu będzie występ gwiazdy wieczoru - artystki światowego formatu. Na razie jednak jest to ścisła tajemnica, o kogo dokładnie chodzi.

Wieczór uświetni występ żywiołowej, ukraińskiej formacji Kalush Orchestra, która przed rokiem triumfowała w finale Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie, a do tańca widzów porwie gwiazda niedzielnego koncertu - zespół Gipsy Kings.

Organizatorem festiwalu jest Telewizja Polska. Oficjalnym partnerem imprezy jest miasto Żywiec.

Zobacz poniższą galerię: Eurowizja 2022 Ukraina

Halina Kowalska ma długi. Komornik puka do jej drzwi w Skolimowie: Błagam o pomoc