Katarzyna Dowbor przeżyła szok, gdy dostała swoją pierwszą emeryturę! "Pracowałam na etacie 30 lat..."

2022-05-27 11:17
Katarzyna Dowbor ujawnia, ile wynosi jej emerytura
Autor: AKPA Katarzyna Dowbor ujawnia, ile wynosi jej emerytura

Wiele gwiazd naszego rodzimego show-biznesu skarży się na bardzo niską emeryturę. Katarzyna Dowbor (63 l.) także rozmawiała z dziennikarzami o wysokości swojego świadczenia. Gwiazda Polsatu przyznała, że była w sporym szoku, gdy zobaczyła, ile wynosi jej emerytura. Przez 30 lat pracowała na etacie i systematycznie odkładała składki. Poznajcie szczegóły.

Katarzyna Dowbor jest jedną z najbardziej cenionych dziennikarek w kraju. Przez kilkadziesiąt lat współpracowała z TVP, a dziś jest prowadzącą programu "Nasz nowy dom", który cieszy się ogromną popularnością. Ostatnio coraz częściej ludzie, których doskonale znacie z telewizji, żalą się w mediach na głodowe wręcz emerytury. Pomponik spytał Katarzyny Dowbor, jak sytuacja wygląda w jej przypadku.

- Gdy dostałam pierwszą emeryturę, przeżyłam szok — to było jak z pierwszą pensją - powiedziała gwiazda programu "Nasz nowy dom".

Katarzyna Dowbor zdradziła też, że zawczasu zadbała o swoją przyszłość. Miała stabilne zatrudnienie i regularnie odprowadzała składki. Dziś ze spokojem otwiera listy z ZUS.

- Moja emerytura to nie są grosze. Jestem zadowolona. Pracowałam na etacie przez 30 lat w państwowej firmie, odkładałam składki i mam emeryturę. Nie jest ona może jakaś bardzo wysoka, ale też nie jest bardzo niska. Nie narzekam - wyjawia Katarzyna Dowbor.

W dodatku gwiazda Polsatu wraz ze swoim bratem wspierają finansowo matkę, która ma jedną z najniższych emerytur. Dowbor przyznaje też, że dużym ułatwieniem w życiu codziennym jest karta emeryta. Dzięki niej można m. in. poruszać się za darmo komunikacją miejską.

Zobaczcie w galerii zdjęć niżej, jakie emerytury mają inne polskie gwiazdy.

Sonda
Czy uważasz, że w Polsce można przeżyć za minimalną krajową emeryturę?
Emeryci są WŚCIEKLI. 15. emerytura? Niech sobie DU** wsadzą!! | KOMENTERY
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE