Kim był Żora Korolyov? Dziś odbędzie się jego pogrzeb

2022-01-05 10:16
Żora Korolyov
Autor: Akpa

Żora Korolyov nie żyje. Śmierć 34-letniego tancerza wstrząsnęła światem polskiego show-biznesu. Według nieoficjalnych informacji przyczyną śmierci popularnego uczestnika "Tańca z gwiazdami" było zapalenie mięśnia sercowego. Kim był Żora Korolyov? Za co kochali go zarówno Polacy, jak i Ukraińcy. Historia krótkiego życia tancerza jest materiałem na świetny film. Urodził się jeszcze w ZSRR, mieszkał w trzech krajach, mógł być piłkarzem... Żora Korolyov na zawsze zostanie w pamięci widzów.

Żora Korolyov nie żyje - taka niezwykle smutna wiadomość tuż przed świętami Bożego Narodzenia obiegła media. Jak zdradziła informatorka "Super Expressu", tancerz "miał iść na trening". - Zasłabł w domu, gdzie znalazła go jego ukochana. Wezwano karetkę, jednak mimo reanimacji zmarł - ujawniła nam. Uczestnik trzech edycji "Tańca z gwiazdami" miał zaledwie 34 lata. Nic nie wskazywało na to, że ma problemy ze zdrowiem. Żora Korolyov uchodził za silnego wysportowanego mężczyznę. Miał pełno planów na życie...

Kim był Żora Korolyov?

Mało kto wie o tym, że Żora Korolyov znakomicie radził sobie nie tylko w tańcu, lecz także w piłce nożnej. Urodzony jeszcze w Związku Radzieckim gwiazdor w młodości trenował w ukraińskiej szkole piłkarskiej SKA-Odessa. Talent do sportu odziedziczył po tacie, który był zawodowym piłkarzem. Żora Korolyov jednak w pewnym momencie postawił na taniec. I to była dobra decyzja. Mając zaledwie 9 lat, zdobył tytuł mistrza Ukrainy juniorów w stylu latynoamerykańskim. Prawdziwą sławę tancerz zdobył jednak dopiero w Polsce. Tu stał się nie wielką gwiazdą telewizji. Żora Korolyov wypłynął na wielkiej popularności "Tańca z gwiazdami", w którym pełnił rolę jednego z trenerów. 

Pogrzeb Żory Korolyova

Uroczystości pogrzebowe Żory Korolyova rozpoczną się 5 stycznia o godz. 13.30 we franciszkańskim kościele pw. św. Antoniego z Padwy przy ul. Senatorskiej 31 w Warszawie. Po mszy, żałobnicy udadzą się na Cmentarz Północny w Warszawie (wjazd od bramy południowej), gdzie tancerz zostanie pochowany.

Żora Korolyov nie żyje! Nagła śmierć tancerza z "Tańca z Gwiazdami"

Żora Korolyov w "Tańcu z gwiazdami"

Młody Ukrainiec do Polski przyjechał na początku lat dwutysięcznych. Wcześniej przez jakiś czas mieszkał w Niemczech. W 2007 roku Żora Korolyov został trenerem w "Tańcu z gwiazdami". Z miejsca zdobył ogromną sympatię widzów. Występował w trzech edycjach szlagierowej produkcji TVN. Jego partnerkami były: Kasia Cerekwicka, Isis Gee i Agnieszka Cegielska. Później Żora Korolyov grał w kilku popularnych serialach, takich jak "Egzamin z życia" czy "Ojciec Mateusz".  O piłce nożnej jednak nie zapominał. Tancerz ukończył nawet specjalny kurs i został licencjonowanym menedżerem FIFA. 

Tak wygląda ostatni post, który pojawił się na koncie Żory na Instagramie:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE