Andrzej Kopiczyński, Anna Seniuk - kadr serialu Czterdziestolatek

i

Autor: EAST NEWS/INPLUS Andrzej Kopiczyński, Anna Seniuk - kadr serialu "Czterdziestolatek"

Tajemnice "Czterdziestolatka"

Kopiczyński ukrywał pierwszą żonę. Znamy szczegóły burzliwego romansu!

Za nami kolejna rocznica jego śmierci. Andrzej Kopiczyński (†82 l.) to przede wszystkim uwielbiany przez miliony Polaków inżynier Stefan Karwowski z „Czterdziestolatka”. Mimo iż na swoim koncie ma kilkadziesiąt ról, tak zapisał się w naszej pamięci. W serialu miał jedną żonę – graną przez Annę Seniuk (80 l.). W życiu prywatnym było to nieco bardziej skomplikowanie. Przyznawał się do trzech, ale wiadomo, że było ich cztery. Jednak o tej pierwszej wolał zapomnieć.

Według wielu oficjalnych informacji o aktorze w kategorii „życie prywatne” możemy przeczytać: „Był trzykrotnie żonaty. Jego pierwszą ukochaną była Maria Chwalibóg, później pojawiła się Ewa Żukowska, ale z Moniką Dzienisiewicz-Olbrychską żył do samego końca”. Dopiero po śmierci ulubieńca widzów w 2016 r. wyszło na jaw, że "Czterdziestolatek" miał on cztery żony. Wiadomo, że w jego życiu była jeszcze jedna kobieta, która zawróciła mu w głowie. Była to koleżanka ze studiów, którą poślubił. Ta miłość nie przetrwała próby czasu. Mimo iż żadna z zainteresowanych stron tego oficjalnie nie potwierdziła – była to aktorka Kalina Pieńkiewicz (†61 l.).

Kopiczyński żenił się na studiach

Z wydanej w 2012 r. biografii aktora, „Andrzej Kopiczyński. Jak być kochanym” Krystyny Gucewicz wynika jednoznacznie, że Kopiczyński ożenił się jeszcze na studiach, mając 21 lat. Po ukończeniu łódzkiej szkoły aktorskiej w 1958 r. wraz z grupą studentów postanowili wyjechać do Olsztyna. Towarzyszyła mu tam właśnie początkująca aktorka Kalina. Zaangażowali się do pracy w tamtejszym teatrze im. Stefana Jaracza. Nawet zagrali razem na deskach – m.in. w „Tramwaju zwanym pożądaniem” i „Wojnie i pokoju”. Był 1959 r.

W nowym mieście młoda żona rzuciła się w wir życia towarzyskiego i zakochała w innym mężczyźnie. Było to latem. Jesienią małżeństwo z Kopiczyńskim już nie istniało. Pan Andrzej przez kilka miesięcy był załamany tym, co go spotkało. W końcu z Olsztyna wyniósł się do Bydgoszczy.

Żona porzuciła "Czterdziestolatka" dla innego

A Pieńkiewicz? Prawdopodobnie w wyniku szalonego romansu na dwa lata zniknęła z branży. W 1962 r. pojawiła się w Warszawie, a największą karierę aktorką zrobiła w Polskim Teatrze Esperanto, z którym zwiedziła wiele krajów. Na początku lat 80. była związana również z Solidarnością.

Kopiczyński wykreślił tę miłość ze swojej pamięci. Odpowiadał, że jego pierwszą partnerką była inna aktorka, Maria Chwalibóg (89 l.) – a poznali się właśnie w Bydgoszczy. Jednak i ten związek się rozpadł. Aktorka podobno miała dość tego, że wokół jej męża nieustannie krążą zafascynowane nim kobiety. Małżeństwo się rozpadło, kiedy Kopiczyński dostał angaż w Warszawie. Tam związał się z kolejną aktorką, Ewą Żukowską (76 l.), i to z nią miał córkę Katarzynę.

Ostatnia żona "Czterdziestolatka"

Jednak dopiero w 1977 r. poznał Monikę Dzienisiewicz-Olbrychską. Przeżyli razem wiele wspaniałych chwil. – Choć nie zawsze było łatwo, udało nam się w życiu. Jesteśmy ze sobą szczęśliwi – mówił Czterdziestolatek w jednym z wywiadów.

Ostatnie dwa lata życia stały jednak w cieniu tragedii. Aktor walczył z chorobą Alzheimera. W czerwcu 2016 r. żona dostała udaru i zmarła, w październiku odszedł pan Andrzej. Nie spoczęli jednak w jednym grobie, tak jak chcieli. Ją pochowano w Łodzi, jego na warszawskich Powązkach ...

Quiz: Jak dobrze pamiętasz serial „Czterdziestolatek”?

Pytanie 1 z 10
Pies myśliwski, z którym odwiedziła Karwowskich rodzina Madzi, miał na imię
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany