Kraśko nie wziął 800 000 zł

2008-08-18 8:30

Piotrowi Kraśce (37 l.) fortuna przeleciała koło nosa! Znany prezenter "Wiadomości" TVP 1 mógł niedawno minimalnym wysiłkiem zarobić aż 800 tys. zł. Ale... nie chciał.

Piotra Kraśkę niejeden nazwie szczęściarzem. Nie dość, że prezenter za pracę w "Wiadomościach" wyciąga około 50 tysięcy zł miesięcznie, to jeszcze miewa okazje dorobienia na boku na reklamach. Tak jak ostatnio, gdy jedno z towarzystw ubezpieczeniowych zaproponowało dziennikarzowi, by zachwalał jego produkty. I to za 800 tys. zł! Choć okazja do tak wysokiego i łatwego zarobku nie zdarza się często i niejeden o takiej marzy, Kraśko kategorycznie odmówił. Bo ma w zwyczaju odrzucać tego typu propozycje, niezależnie od tego, jak bajecznej sumy dotyczą.

- Owszem, nieraz proponowano mi kontrakty reklamowe. Zdarza sie to mnie i innym kolegom z branży. Ostatnia złożona mi propozycja była rzeczywiście od jednej z firm ubezpieczeniowych - zdradza w rozmowie z "Super Expressem" prezenter "Wiadomości".

- Ale konsekwentnie odmawiam. Dla dziennikarza informacyjnego udział w reklamie to śmierć zawodowa! Zupełnie nie wyobrażam sobie, żebym przystał na taką propozycję, nieważne nawet, za jakie pieniądze - dodaje z przekonaniem.

800 tysięcy zł piechotą nie chodzi. Ale zasady Piotra są, jak widać, dużo więcej warte.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE