Jarosław Kret bije na alarm: do Polski nadciąga kolejna fala jeszcze większych upałów! Podał datę

i

Autor: AKPA/Instagram Jarosław Kret bije na alarm: do Polski nadciąga kolejna fala jeszcze większych upałów! Podał datę

Termometry wskażą aż 41 STOPNI!

Kret bije na alarm: do Polski nadciągają kolejne fale jeszcze większych upałów! Podał datę

2022-08-04 8:44

Jeden z najsłynniejszych pogodynków w kraju, Jarosław Kret, podzielił się ze swoimi fanami dość niepokojącą prognozą pogody na nadchodzące dni. Ostrzega, że do Polski nadciągają kolejne fale jeszcze większych upałów. Już niedługo termometry mogą wskazać aż 41 stopni. Kret podał datę i szczegóły, które oparte są na amerykańskim modelu GFS.

Jarosław Kret przez wiele lat był prezenterem pogody w TVP, a później także w Polsacie. Dziś dzieli się prognozami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Opiera je na danych amerykańskiego modelu GFS, które są jednymi z najdokładniejszych. Ostatnio powoływał się na nie, gdy ostrzegał przed piekielnymi upałami w lipcu. Teraz znowu ostrzega przed nadchodzącymi falami upałów w sierpniu. Trzecia fala właśnie się rozpoczęła, kolejnej doświadczymy już w połowie miesiąca.

- Amerykański model GFS pokazuje, że 16.08.2022 będzie u nas nawet 41 C (jeżeli prognoza się sprawdzi, to nawet w Skandynawii może być podobna temperatura) - informuje Jarosław Kret.

Pogodynek podkreśla też, że dane, na które się powołuje, mają największą sprawdzalność.

- Mamy jeszcze dwa tygodnie. To dalekosiężna prognoza, wiele może się zmienić, choć poprzednie prognozy pierwszej i drugiej fali upału (z czerwca i lipca) niewiele się myliły - to były wahnięcia rzędu jednego - dwóch dni i dwóch - trzech stopni (było od 2-3 stopnie mniej, niż wskazywały prognozy zamiast 41-42 C było 38-39C) Zobaczymy, jak to będzie teraz? - zastanawia się Jarosław Kret.

Cieszycie się z nadchodzących upałów, czy może macie już ich dość? Oddajcie głos w sondzie niżej.

Sonda
Czy masz już dość upałów?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Nasi Partnerzy polecają