Legendarny muzyk od ROKU czeka na pogrzeb. Co się dzieje?! Szokujące informacje o Krzysztofie Pendereckim

2021-03-11 6:00
Krzysztof Penderecki od roku czeka na pogrzeb
Autor: Justyna Rojek/ East News

Krzysztof Penderecki (†87 l.) to legenda polskiej muzyki. Wybitny, światowej sławy kompozytor choć zmarł rok temu, do dziś nie miał pogrzebu. Jego prochy przez cały czas czekają na pochówek w kościele im. św. Floriana w Krakowie. I nic nie wskazuje na to, by pogrzeb miał się wkrótce odbyć. Powody są przygnębiające.

Krzysztof Penderecki, znany na całym świecie dyrygent i kompozytor muzyki poważnej zmarł 29 marca 2020 r., czyli w momencie, gdy w Polsce mieliśmy już koronawirusa i wszyscy zostaliśmy zamknięci w domach. Wprowadzone obostrzenia mocno ograniczały też liczbę osób, które mogły pojawić się na pogrzebie. A tymczasem rodzina Pendereckiego i środowiska artystyczne chcieli dla sławnego muzyka pogrzebu z honorami. Mieliby brać w nim udział goście z całego świata. Poza tym zaplanowano, że pochówek będzie mieć charakter państwowy. Ale nie odbył się już od roku...

ZOBACZ TAKŻE: Agata Młynarska wyprowadziła się z Polski. W takich warunkach teraz żyje. Nowy dom i adopcja [ZDJĘCIA]

– Z uwagi na czasy pandemii nigdy nie została wyznaczona data uroczystości pogrzebu Krzysztofa Pendereckiego. Rodzina, razem z Fundacją Panteon Narodowy i Ministerstwem Kultury, i prezydentem Krakowa, postanowiła, że urna z prochami czeka do czasu pogrzebu w kościele im. św. Floriana w Krakowie. Ten okres dla rodziny jest bardzo trudny – powiedział Onetowi Andrzej Giza, dyrektor Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena.

NIE PRZEGAP: Tajne plany Marzeny Rogalskiej po odejściu z TVP wyszły na jaw! Znalazła nową pracę? Będziecie w szoku

Kilka miesięcy temu padła przybliżona data pogrzebu. Wstępnie miałby się on odbyć w maju. Ale koronawirus nie odpuścił. Wciąż zbiera tragiczne żniwo i co chwilę wprowadzane są nowe obostrzenia.

Śp. Krzysztof Penderecki musi więc czekać, zanim uda się w ostatnią drogę…

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE