Księżniczka Maria wyszła za mąż. To potomkini króla Jana III Sobieskiego!

2023-09-26 17:49

Niemiecka księżniczka Maria Teresita Anna Luise Caroline Lucardis de Afif (24 l.) poślubiła francuskiego hrabię Beryla-Alexandre de Saportę (24 l.). Był to pierwszy od 137 lat ślub arystokratyczny, który odbył się w Saksonii. Ceremonia odbyła się w katedrze Świętej Trójcy w Dreźnie. Panna młoda wywodzi się z dynastii Wettynów, którzy władali Polską. Dodatkowo Maria Teresita jest 9 razy prawnuczką króla Jana III Sobieskiego!

Ślub Maria Teresita z Wettynów

i

Autor: PAP

Księżniczka Maria Teresita to córka Aleksandra Prinza von Sachsen Herzog zu Sachsena (70 l.), księcia sasko-gessapskiego, pretendenta do tronu Saksonii używającego tytułów margrabiego Miśni i księcia Saksonii. Jej matką jest Gizela Wittelsbach (59 l.), księżniczka bawarska. To właśnie ona jest potomkinią Jana III Sobieskiego. Jej sześć razy pradziadkiem był Karol VII Bawarski, cesarz rzymski w latach 1742–1745, a pradziadkiem Ludwik III, który był ostatnim królem Bawarii (1913–1918). 8 i 9 razy pradziadkowie Marii Teresiny zasiadali także na polskim tronie. Byli to August III i jego ojciec August II "Mocny".  Jeśli chodzi o rodzinę od strony ojca, to jej pradziadek Fryderyk August III Wettyn, był ostatnim królem Saksonii. Jej przodkiem był także Piotr I "Portugalski", cesarz Brazylii.

Ślub i wesele potomkini Jana III Sobieskiego

Księżniczka Maria Teresita na co dzień mieszka w Meksyku. Jedna w porozumieniu z rodziną postanowiła wziąć ślub w rodzinnych stronach swoich przodków. Para młoda pod katedrę podjechała rolls-roycem. Na przyjęciu weselnym bawiło się 450 gości. Nowożeńcy jeszcze przed ślubem umieścili w internecie listę wymarzonych prezentów. Jednym z nich miała być wycieczka na Islandię za 8 tys. euro. ikt im jednak tego nie ufundował. Wśród prezentów ślubnych znalazł się natomiast zestaw sztućców do grilla za 30 euro.

Ślub z wyższych sfer w Krakowie. Książę i hrabianka to znajomi króla Karola III

Przodkowie autora Niezapomnianych. Król Szwecji, doradca Batorego i sygnatariusz konstytucji nihil novi

Czy ten władca był królem Polski? Przy 7 pytaniu przetrzesz oczy ze zdumienia!

Pytanie 1 z 10
Czy Mieszko I był królem Polski?