Kuchenne Rewolucje - Lędzin

i

Autor: AKPA

Kuchenne Rewolucje - Lędziny: to miejsce to "Śląskie niebo"! A czy znacie taką potrawę?

2022-06-16 20:00

Tym razem Magda Gessler przybywa z odsieczą do Lędzin, aby pomóc Pani Dorocie ratować restaurację jej marzeń! Czy silna "Dama Kier" weźmie sobie rady znanej restauratorki do serca? To miejsce mogą odczarować tylko regionalne, śląskie smaki! Pamiętacie, jak działały lokale w trakcie pandemii? Aż łatwiej docenić, że można znowu "zjeść na mieście"!

Kuchenne Rewolucje - Lędziny: "Dama Kier" miała odmienić oblicze Śląska. Nie obędzie się bez pomocy Magdy Gessler!

"Dama Kier" to restauracja marzeń 37-letniej Pani Doroty. Kobieta zainwestowała w lokal nie tylko wszystkie oszczędności, przez co utonęła w długach, ale i całe swoje serce. Niestety, choć wcześniej miejsce prosperowało dobrze, obecnie ma problemy spowodowane kolejnymi lockdownami... Gości w lokalu brak, potrawy stygną, a koszty rosną!

Pani Dorota nie ukrywa, że ma aktualnie ponad 50 tys. zł zaległości, w tym w ZUS-ie. Miała także mieć problemy z wypłacaniem pensji pracownikom, przez co szef kuchni, 41-letni Pan Marcin, musiał poszukać sobie dodatkowego zajęcia. Aby móc utrzymać swoją rodzinę, otworzył foodtrucka, który zaczął radzić sobie finansowo lepiej, niż sama restauracja.

To oczywiście nie mogło zakończyć się inaczej, niż niesnaskami pomiędzy Panią Dorotą, a Panem Marcinem. Czy Magda Gessler dowie się, o co tu chodzi? Czy uda jej się zmienić "Damę Kier" w restaurację z prawdziwego zdarzenia? Tego dowiemy się w kolejnym odcinku powtórkowym "Kuchennych Rewolucji"!

Kuchenne Rewolucje - Lędziny: "Śląskie niebo" stawia na lokalne smaki pod chmurką beszamelu

Magda Gessler niejedno już widziała na planie "Kuchennych Rewolucji". Nie tak łatwo ją więc zaskoczyć! Choć popisowe danie "Damy Kier", czyli kaczka, nie zrobiło większego wrażenia na restauratorce za pierwszym podejściem, ta postanowiła dać ekipie lokalu jeszcze jedną szansę, aby się wykazać. 

"Koryto" na wynos, którym finanse lokalu starała ratować się Pani Dorota, znalazło uznanie Magdy Gessler! Uznała jednak, że lepszym pomysłem na poprawę prosperowania "Damy Kier" będzie pożegnanie się z tą postacią. Od teraz lokal zmienia nazwę na "Śląskie niebo" i takie też smaki zamierza serwować! Znacie to regionalne danie? 

Magda Gessler nie byłaby sobą, gdyby nie dodała do niego czegoś wyjątkowego - tym razem była to lekka jak chmurka pierzynka beszamelu!

Kuchenne Rewolucje - Lędziny: "Śląskie niebo" to zupełnie nowe miejsce!

Choć ten okres pandemii już za nami, dzięki emisji powtórkowych odcinków "Kuchennych Rewolucji" na antenie TVN możemy przypomnieć sobie nieco absurdalne czasy lockodownów. To szczególnie ciężki moment dla gastronomii - jednak Magda Gessler nie boi się takich wyzwań! 

Razem z ekipą "Śląskiego nieba" udowodniła, że i na wynos można wyczarować dania, które poprawiają humor. W końcu niewiele jest przyjemności większych, niż jedzenie... Nam jednak od razu łatwiej było docenić to, że dziś wyjątkowe smaki można połączyć także z przyjemną wycieczką "na miasto"! Byliście już w "Śląskim niebie"? Jeśli nie, zobaczcie sami dziś o 21:35, dlaczego warto!

Jak wyglądał bajkowy ślub Karoliny Pisarek? Zobacz w naszej galerii zdjęć poniżej, kogo poślubiła uczestniczka "Top Model"!

Kaja Gniecioszek - Aleją Gwiazd | SuperNova Live
Sonda
Czy byłaś/eś w restauracji, w której odbyły się "Kuchenne Rewolucje"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE