Lara Gessler opowiedziała o zaburzeniach odżywiania

i

Autor: AKPA/Kurnikowski

Obsesyjnie kontrolowała swoją dietę

Lara Gessler opowiedziała o zaburzeniach odżywiania. Była przeraźliwie chuda, a i tak jadła tylko sałatę

2022-10-01 9:40

Lara Gessler (33 l.) to restauratorka oraz córka gwiazdy TVN, Magdy Gessler. W najnowszym odcinku "Miasta Kobiet" gwiazda otworzyła się na temat zaburzeń odżywiania. Wyjawiła, jak wyglądało jej życie z ortoreksją, czyli obsesją na punkcie zdrowego odżywiania.

Lara Gessler to córka legendarnej restauratorki, Magdy Gessler. Kobieta poszła w ślady sławnej matki i sama zajęła się gastronomią. Obecnie jest współwłaścicielką restauracji "U Fukiera" oraz cukierni i restauracji "Słodki słony". Larze Gessler układa się nie tylko w życiu zawodowym, ale także prywatnym. W październiku 2020 roku poślubiła Piotra Szeląga, a kilka dni później powitała na świecie swoją pierwszą pociechę, córkę Nenę. W połowie września 2022 szczęśliwa mama poinformowała o narodzinach syna, Bernarda

Wydawać by się mogło, że życie Lary Gessler od zawsze było usłane różami. Tymczasem córka legendarnej restauratorki w przeszłości zmagała się z poważnymi zaburzeniami odżywiania. Gessler cierpiała na ortoreksję, która jest patologiczną fiksacją na punkcie zdrowej diety. W odróżnieniu od anoreksji, przedmiotem obsesji osób z ortoreksją nie jest liczenie kalorii i kontrolowanie wagi, ale wybieranie wyłącznie zdrowych, organicznych produktów najwyższej jakości. Ktoś, kto zmaga się z tym zaburzeniem, może zrezygnować z posiłków, jeśli uzna, że nie są wystarczająco zdrowe. 

Lara Gessler w "Mieście Kobiet". Opowie o zmaganiach z ortoreksją

W niedzielę, 2 października, Lara Gessler będzie gościem "Miasta Kobiet". W premierowym odcinku 3. sezonu restauratorka opowie Marzenie Rogalskiej i Aleksandrze Kwaśniewskiej o tym, jak wyglądało jej życie z ortoreksją. We fragmencie programu, który trafił już do mediów, Gessler wyjaśniła, że zaburzenie to wiąże się z chęcią posiadania kontroli nad własnym życiem. Kobieta nadal potrafi wpaść w panikę, jeśli wstanie kilkanaście minut później, niż zaplanowała.

- Ortoreksja generalnie wiąże się z jedzeniem przede wszystkim, ale nie tylko. To jest właśnie poczucie gigantycznej paniki w momencie, kiedy przestajesz mieć kontrolę nad własnym życiem w jakimkolwiek, nawet najmniejszym aspekcie, jak właśnie wstawanie, czy jak to, że miałam pięć, a nie sześć migdałów na śniadanie, kiedy zawsze mam sześć do tych konkretnych płatków, które jem - opowiedziała.

Lara Gessler wyjawiła również, jak w przeszłości wyglądała jej dieta. W ciągu dnia przyjmowała bardzo małe ilości jedzenia.

- To mnie rozsierdzało, rozstrajało. Potem albo piłam kawę z mlekiem, albo jadłam jabłko, bo trzeba było się zdecydować. Nie liczyłam kalorii, ale tak jakby ograniczałam zbędny cukier. Myślę, że to miało bardzo wiele wymiarów. Potem o 14 jadłam sałatę i to byłoby na tyle. Od 14 nic - wyznała.

W pewnym momencie Lara Gessler tak bardzo schudła, że zaniepokoiło to jej przyjaciółki. Kobiety zmusiły ją, żeby zważyła się w ich obecności.

 - Chyba pięć ich było, jak mnie tak złapały. Stanęłam na tę wagę i tak słyszę: "O Jezu, o matko". Ostatni raz, jak się ważyłam przed tym razem, ważyłam 58 kg. Spojrzałam w dół i zobaczyłam 46 kg. Naprawdę nie wiem, kiedy się to stało - powiedziała.

Premiera pierwszego odcinka 3. sezonu "Miasta Kobiet" z Larą Gessler odbędzie się już w niedzielę, 2 października, o godzinie 12:30 na antenie TVN Style.

Zobacz w naszej galerii, jak Lara Gessler wyglądała w drugiej ciąży

Sonda
Czy znasz osobę, która zmaga się z ortoreksją?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają