Lech Dyblik chciał popełnić samobójstwo

i

Autor: AKPA/Telus Lech Dyblik chciał popełnić samobójstwo

Lech Dyblik chciał popełnić samobójstwo. Gwiazdor "Świata według Kiepskich" nie radził sobie z nałogiem

2022-06-08 22:00

Lech Dyblik (66 l.) ma na swoim koncie znakomite kreacje aktorskie, m.in. rolę Kazimierza Badury w serialu "Świat według Kiepskich". Dziś jest rozchwytywanym aktorem, jednak jego życie nie zawsze jawiło się w jasnych barwach. Lech Dyblik walczył z nałogiem, przez który niemal odebrał sobie życie.

Lech Dyblik: kariera

Lech Dyblik to jeden z najbardziej zapracowanych aktorów. W 1981 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie (dyplom otrzymał w 1983 roku). Aktor zadebiutował - zarówno na deskach teatru, jak i na wielkim ekranie - w latach 80. XX wieku. 

Widzowie mogą pamiętać go z produkcji takich jak "Ogniem i mieczem", Pierwsza miłość", "Przedwiośnie", "Londyńczycy", "Zemsta", "Wesele", "Wiedźmin", "Blondynka" czy wreszcie "Świat według Kiepskich". Na scenie pojawia się już od czterech dekad, jednak początki jego kariery wcale nie były łatwe. Mało brakowało, by Lech Dyblik zatracił się w nałogu, przez który chciał odebrać sobie życie.

Lech Dyblik walczył z uzależnieniem

Po obiecującym debiucie Lech Dyblik niemal zatracił się w nałogu alkoholowym. Uzależnienie sprawiło, że przestał otrzymywać propozycje zawodowe. W najgorszym momencie Lech Dyblik zmagał się z myślami samobójczymi. 

Zobacz również: Szczęście Krzysztofa i Bogusi z "Rolnik szuka żony" trwało tylko 6 miesięcy. To tutaj znaleziono jego ciało [ZDJĘCIA]

- Zanim podjąłem leczenie, myślałem, że samobójstwo będzie najlepszym pomysłem. Uważałem, że moje życie nie ma sensu, szkoda wysiłku. Dziękuję Bogu, że nie skończyłem ze sobą. Okazało się, że moje życie jest atrakcyjne i pełne satysfakcji! - mówił w wywiadzie udzielonym serwisowi Aleteia.

Wiara w Boga oraz chęć wyzdrowienia uratowały Lecha Dyblika. Nie tylko zażegnał kryzys w swoim małżeństwie, ale i naprawił reputację, dzięki czemu reżyserzy ponownie zaczęli doceniać aktora i zapraszać go do współpracy. Od niemal trzech dekad nie spożywa alkoholu i na nowo cieszy się życiem. Poświęca się także muzyce - w 2020 roku światło dzienne ujrzała jego płyta "W miasteczku Tarusa".

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111,Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123,Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212,Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108,Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123,pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Maryla Rodowicz wyznaje: Nie mam wnuków i boleję nad tym
Sonda
Lubisz "Świat według Kiepskich"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE