Maja Bohosiewicz szczerze o celebrytach, którzy chwalą się pomaganiem: „Dla mnie to bullshit!”

i

Autor: AKPA

Ostro

Maja Bohosiewicz o ustawie Kamilka. Dostało się politykom Konfederacji: "Jawnie powiedzieli, że są przeciwko dzieciom"

2023-07-18 11:23

Maja Bohosiewicz (32 l.) jest mocno aktywna na Instagramie. Ostatnio odniosła się w jednym ze swoim wpisów do "ustawy Kamilka", czyli nowelizacji kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, która ma za zadanie wzmocnić ochronę dzieci przed przemocą. We wpisie aktorka mocno uderzyła w polityków Konfederacji.

Maja Bohosiewicz oburzona postawą posłów Konfederacji

Maja Bohosiewicz to aktorka, która jest znana z ról w takich serialach, jak m.in. "Barwy szczęścia" czy "M jak miłość". Działa także aktywnie na Instagramie. Jej konto obserwuje ponad 500 tys. osób. 

Celebrytka postanowiła ostatnio skomentować w mediach społecznościowych tzw. "ustawę Kamilka". Chodzi o nowelizację Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego mająca wzmocnić ochronę dzieci przed przemocą, która została przyjęta przez Sejm.

Wspomniana ustawa została nazwana na cześć tragicznie zmarłego 8-letniego chłopca z Częstochowy, którego zakatował ojczym. 

- Los dzieci i kobiet w potrzebie jest najbliższy mojemu sercu, nie mam zgody na przemoc w jakiejkolwiek postaci, na wykorzystywani siły fizycznej czy emocjonalnej. Wydarzyła się rzecz niesamowita, kiedy w trybie ekspresowym rząd przyjął ustawę prawie jednogłośnie, która ma zacząć bardziej chronić dzieci przed przemocą - napisała Maja Bohosiewicz na Instagramie. 

Przypomnijmy, że za nowelizacją Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego zagłosowało 441 posłów, 11 było przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu. Przeciwko było m.in. ośmiu posłów Konfederacji (Konrad Berkowicz, Krzysztof Bosak, Grzegorz Braun, Krystian Kamiński, Janusz Korwin-Mikke, Krzysztof Tuduj, Stanisław Tyszka, Michał Urbaniak). 

To mocno oburzyło Maję Bohosiewicz. Tych ośmiu panów nie wstrzymało się od głosu tylko jawnie powiedzieli że są przeciwko dzieciom. Nie mieści mi się w głowie że ktokolwiek z was mógłby zagłosować na konfederacje po takim kroku. Zapamiętajcie te nazwiska - napisała. 

Kamilek z Częstochowy w objęciach pluszowego misia. Nikt go już nie skrzywdzi
Sonda
Śledzisz Maję Bohosiewicz na Instagramie?