Małgorzata Ohme dwa lata temu straciła ważną osobę

i

Autor: AKPA

Piękna inicjatywa!

Małgorzata Ohme dwa lata temu straciła ważną osobę. Teraz wspiera widzów w Świątecznym Pogotowiu Psychologicznym "DDTVN"

2022-12-22 11:11

Małgorzata Ohme (43 l.) to prezenterka programu porannego "Dzień Dobry TVN" oraz psycholog. Dwa lata temu dziennikarka musiała zmierzyć się z odejściem bliskiej osoby. Teraz, wykorzystując swoje doświadczenie i wiedzę psychologiczną, pomaga innym ludziom. Dowiedzcie się więcej na temat akcji Świąteczne Pogotowie Psychologiczne "DDTVN" w naszym artykule!

Małgorzata Ohme to jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy stacji TVN. Nie wszyscy jednak wiedzą, że prowadząca "Dzień dobry TVN" jest nie tylko dziennikarką, ale również psychologiem ze stopniem doktora. Ohme pracowała jako wykładowczyni na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz psychoterapeutka Akademickiego Centrum Psychoterapii SWPS. Ma zatem ogromne doświadczenie i wiedzę w zakresie psychologii. Sama również musiała zmierzyć się ze stratą ważnej osoby. Na początku grudnia 2020 roku odeszła jej mama. W święta wielu ludzi najbardziej odczuwa nieobecność swoich bliskich, zwłaszcza gdy widzą puste miejsce przy stole. 

- Przychodzą święta, które kojarzą nam się z samymi dobrymi rzeczami, a ludzie są w żałobie, smutku [...]. Moja mama też zmarła w grudniu dwa lata temu i pamiętam, że też zakładałam, że te święta będą najgorszymi w życiu. Nie mogę tego powiedzieć. Ta atmosfera intymności, jaka zapanowała między nami, gdzie wszyscy byliśmy w żałobie, ale czuliśmy miłość i tęsknotę za kimś, [...] jej strata spowodowała, że jeszcze bardziej pokochaliśmy życie, a śmierć przypomina, że powinniśmy doceniać każdą chwilę - opowiedziała w "Dzień Dobry TVN".

Świąteczne Pogotowie Psychologiczne "Dzień Dobry TVN". Małgorzata Ohme wspiera widzów

Małgorzata Ohme postanowiła podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi ludźmi. Po raz kolejny w Świątecznym Pogotowiu Psychologicznym "DDTVN" odpowiadała na czacie na wiadomości widzów, którzy przeżywają żałobę, borykają się ze stratą, samotnością czy depresją. 

- Była przewaga listów o samotności w świętach, która nam doskwiera. W dużej mierze przez idealizację wszystkiego wokół - powiedziała później.

Prezenterka jest dostępna dla widzów każdego dnia aż do świąt podczas trwania programu. Zwieńczeniem akcji będzie Wigilia z "Dzień dobry TVN". W mediach społecznościowych programu Małgorzata Ohme oraz Dorota Wellman, Marcin Prokop, Anna Kalczyńska i Andrzej Polan spędzą Wigilię online ze wszystkimi, którzy tego dnia czują się samotni.

Prezenterzy połączą się z widzami 24 grudnia o godzinie 18:00 na oficjalnym profilu programu na Facebooku!

Sonda
Korzystasz obecnie z pomocy psychologa lub psychoterapeuty?