Martyna Wojciechowska

i

Autor: AKPA/Gillert Martyna Wojciechowska

Zadbała o potrzebujące

Martyna Wojciechowska buduje dom dla nastoletnich matek. Daje im dach nad głową i szansę na lepsze życie

2023-05-08 16:27

Fundacja UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej wspiera budowę domu dla samotnych, nastoletnich mam i ich dzieci na warszawskim Ursynowie. We współpracy z Fundacją po DRUGIE Wojciechowska stworzy miejsce, gdzie 6 młodych mam znajdzie bezpieczne schronienie, możliwość rozwoju i nowego, lepszego startu w dorosłość.

Martyna Wojciechowska to dziennikarka i podróżniczka, która nie zatrzymuje się ani na moment w walce o lepsze jutro dla tych, którym w życiu się nie poszczęściło. Założycielka fundacji UNAWEZA w sposób szczególny stara się o to, by choć trochę poprawić byt kobiet i dzieci - w Polsce i poza jej granicami. Jeszcze nie ucichły echa ogromnego projektu badawczego "Młode głowy", dotyczącego zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w Polsce, w ramach którego dobrowolnie przebadano 184 tys. osób, a już fundacja zaangażowało się kolejny duży projekt. Tym razem UNAWEZA wspiera inicjatywę Fundacji po DRUGIE, dzięki której powstanie w Warszawie dom dla młodych, samotnych mam z dziećmi. 

Już wkrótce w nowym domu zamieszka 6 młodych mam. Martyna Wojciechowska ogłosiła początek budowy

Pod koniec kwietnia ruszyła budowa nowego domu na Warszawskim Ursynowie. Dom jednorodzinny będzie pełnił funkcję 6 mieszkań chronionych. Młode kobiety będą się mogły do nich wprowadzić już za kilka miesięcy. Fundacja zapewni im nie tylko dach nad głową, ale także wsparcie - psychologiczne, prawne i zawodowe. Młode kobiety będą miały zapewniony nie tylko miejsce do bezpiecznego zamieszkania, ale także możliwość dobrego startu w nowe życie.

W domu zamieszka sześć kobiet w wieku 18-25 lat, które z powodu swojej sytuacji życiowej nie mają gdzie się podziać i które nadal potrzebują wsparcia dorosłych. To kobiety, które nie mogą liczyć na wsparcie bliskich - wychowywały się domu dziecka lub pochodzą z przemocowych rodzin. Tu znajdą nie tylko schronienie dla siebie i dzieci, ale także opiekę. 

"Chcemy zapewnić młodym mamom nie tylko mieszkanie, ale najlepsze miejsce do nauki samodzielnego życia, rozwoju i dojrzewania. Chcemy dać im szansę. Na nowe życie i na jak najlepsze przygotowanie się do roli matki. Głęboko wierzymy w to, że zmieniając życie jednego człowieka, zmieniamy cały świat " - czytamy na profilu fundacji UNAWEZA.

Polecamy galerię: Martyna Wojciechowska świętuje urodziny córki. Kabula przeszła piekło! "Trzema machnięciami maczety odrąbali rękę"

Martyna Wojciechowska szczerze o adoptowanej córce Kabuli
Sonda
Czy uważasz, że Martyna Wojciechowska jest skuteczną aktywistką społeczną?