Hubert Urbański, Milionerzy

i

Autor: AKPA/Piętka Mieszko Hubert Urbański, "Milionerzy"

Znasz odpowiedź?

Milionerzy: od czego pochodzi nazwa zespołu Kwiat Jabłoni? Uczestnik programu nie wiedział, a Wy?

2022-08-09 20:56

We wtorek, 9 sierpnia, na antenie stacji TVN wyemitowano powtórkowy, 515. odcinek popularnego teleturnieju "Milionerzy". Uczestnik, Jan, kontynuował grę. Wycofał się jednak przy pytaniu za 250 tysięcy złotych. Czy wiecie, od czego pochodzi nazwa zespołu Kwiat Jabłoni?

9 sierpnia widzowie TVN mogli obejrzeć powtórkowy, 515. odcinek popularnego teleturnieju "Milionerzy". Tym razem uczestnik, Jan, kontynuował grę o milion złotych. Znakomicie radził sobie z konkursowymi pytaniami i w mgnieniu oka zdobył 125 tysięcy złotych. Dopiero kolejne pytanie, o ćwierć miliona, okazało się być dla niego problematyczne. Brzmiało ono następująco:

Od czego pochodzi nazwa zespołu Kwiat Jabłoni, założonego w 2018 roku przez Katarzynę i Jacka Sienkiewiczów?

A. od snobistycznego klubu

B. od kiczowatego obrazu

C. od luksusowego auta

D. od taniego wina

Uczestnik "Milionerów" przez dłuższą chwilę rozważał nad odpowiedzią. Intuicja podpowiadała mu, że powinien wykluczyć wariant C. Ostatecznie postanowił skorzystać z ostatniego koła ratunkowego - telefonu do przyjaciela. Ten jednak nie znał prawidłowej odpowiedzi. Jan postanowił zrezygnować z gry, tym samym zdobywając 125 tysięcy złotych. Przyznał jednak, że gdyby miał zaryzykować, zaznaczyłby odpowiedź D. Byłby to poprawne wybór, jak bowiem wyjaśnił Hubert Urbański, nazwa zespołu Kwiat Jabłoni pochodzi od taniego wina.

Sonda
Milionerzy. Znałeś/łaś poprawną odpowiedź na to pytanie?

Milionerzy - zasady

Zasady programu są proste. Na drodze do miliona stoi 12 pytań, z czego za pytaniem drugim i siódmym kryje się kwota gwarantowana (1000 zł i 40 000 zł). Pytania dotyczą wiedzy z różnorodnej tematyki - od polityki do rozrywki. Uczestnik ma 4 warianty odpowiedzi. Prawidłowa jest tylko jedna. W razie trudności, zawodnik może skorzystać z trzech kół ratunkowych. Są nimi: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE