Milionerzy: Wiecie, co to pampa? Musiał wykorzystać koło ratunkowe już na początku. A czy Ty znasz odpowiedź?

2022-06-23 20:55
Milionerzy TVN
Autor: X-news/mat. prasowe

W czwartek, 23 czerwca, na antenie TVN wyemitowano 487. powtórkowy odcinek show "Milionerzy". Pan Miłosz z Poznania już na samym początku gry miał trochę trudności. Na pytanie za tysiąc złotych udało mu się jednak odpowiedzieć poprawnie. A czy Wy pamiętacie to z geografii? Nam się udało!

Milionerzy: Kto jest dobry z geografii? Sprawdź, czy znasz odpowiedź na pytanie za tysiąc złotych!

Jak dobrze znacie topografię Ameryki Północnej oraz Południowej? Musimy przyznać, nam udało się dobrze "strzelić"! Podobnie jak Panu Miłoszowi z Poznania, uczestnikowi 487. odcinka show "Milionerzy", który ani przez chwilę nie wahał się, którą odpowiedź wybrać.

Choć było to jedno z pierwszych pytań, dopiero w przyszłym tygodniu dowiemy się, czy uczestnikowi udało się wygrać milion. Na koncie miał już jednak 5 tys. zł. 

A czy Wam udałoby się poprawnie odpowiedzieć na poniższe pytanie? Sprawdźcie!

Pampa to step w Ameryce Południowej, a preria to step:

A. w Azji

B. w Europie

C. w Afryce

D. w Ameryce Północnej

Prawidłową odpowiedzią było w tym przypadku D. Prerią nazywamy formację roślinności o charakterze stepowym. Znajdują się w w centralnej części Ameryki Północnej, na Wielkich Równinach. Choć na to pytanie Pan Miłosz znał odpowiedź, przy kolejnym musiał już skorzystać z koła ratunkowego. W kolejnym odcinku dowiemy się, czy pozostałe wystarczą mu, aby zostać milionerem!

Sonda
Milionerzy. Znałeś/łaś poprawną odpowiedź na to pytanie?

Milionerzy - zasady programu

Zasady programu są proste. Na drodze do miliona stoi 12 pytań, z czego za pytaniem drugim i siódmym kryje się kwota gwarantowana (1000 zł i 40 000 zł). Pytania dotyczą wiedzy z różnorodnej tematyki - od polityki do rozrywki. Uczestnik ma 4 warianty odpowiedzi. Prawidłowa jest tylko jedna. W razie trudności, zawodnik może skorzystać z trzech kół ratunkowych. Są nimi: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Te kreacje musiały kosztować fortunę! Jak ubrały się gwiazdy na przedpremierowy pokaz filmu "Elvis"? Zobaczcie w naszej galerii zdjęć poniżej.

Viki Gabor w ogniu ostrej krytyki internautów. Stanowcza odpowiedź gwiazdy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE