Milionerzy: Ten uczestnik idzie jak burza! Czy wygra milion?

i

Autor: Foto: x-news/ TVN / FokusMedia.com.pl

Milionerzy: kulinarne pytanie zagięło uczestniczkę! A czy Ty wygrałbyś 10 tys. zł?

2022-06-21 20:59

We wtorek, 21 czerwca, na antenie TVN wyemitowano 485., powtórkowy odcinek show "Milionerzy". Uczestniczka z Krakowa walczyła o wygranie fortuny, jednak program musiała opuścić z mniejszą kwotą. Kulinarne pytanie za 10 tys. zł było zbyt podchwytliwe. A czy Ty znasz prawidłową odpowiedź? Sprawdź!

Milionerzy: pytanie o kiszoną kapustę pokonało uczestniczkę! Nie wygrała miliona

"Rozluźnienie będzie adekwatne do kwoty, którą wygram" - ze śmiechem komentowała Pani Hania z Krakowa, pytana o samopoczucie przez prowadzącego show "Milionerzy", Huberta Urbańskiego. Niestety, tym razem nie udało się wygrać miliona. Pytanie za 10 tys. zł okazało się być zbyt podchwytliwe. A czy Wam by się udało? Sprawdźcie poniżej, którą odpowiedź wybieracie!

Który kwas nadaje kiszonej kapuście jej charakterystyczny kwaśny smak?

A. mlekowy

B. siarkowy

C. solny

D. chlebowy

Choć uczestniczka była pewna co poniektórych błędnych odpowiedzi, nie udało jej się wytypować prawidłowej. Pani Hania ostatecznie wybrała odpowiedź D, która nie była poprawna. Hubert Urbański wyjaśnił, że to właśnie kwas mlekowy odpowiada za charakterystyczny smak kiszonej kapusty. To on także nadaje jej prozdrowotnych właściwości, wspomagając m.in. trawienie i odporność.

Sonda
Milionerzy. Znałeś/łaś poprawną odpowiedź na to pytanie?

Milionerzy - zasady programu

Zasady programu są proste. Na drodze do miliona stoi 12 pytań, z czego za pytaniem drugim i siódmym kryje się kwota gwarantowana (1000 zł i 40 000 zł). Pytania dotyczą wiedzy z różnorodnej tematyki - od polityki do rozrywki. Uczestnik ma 4 warianty odpowiedzi. Prawidłowa jest tylko jedna. W razie trudności, zawodnik może skorzystać z trzech kół ratunkowych. Są nimi: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Co dzieje się z Jerzym Połomskim?! Nie opuszcza już swojego pokoju. Więcej informacji w naszej galerii poniżej!

Natsu o hejcie i aferze kamerkowej. To był moment przełomowy!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE