Nazywano go polskim Playboyem. Rozebrała się tu plejada polskich gwiazd na czele z Katarzyną Figurą

2023-09-28 17:21

W połowie lat 80. na polskim rynku zaczęły ukazywać się polskie pisma poruszające tematy erotyczne oraz pokazujące nagie zdjęcia modelek. Była to era przed wejściem na rynek polskiej edycji "Playboya". Do satyrycznych "Szpilek" dodawano "Playtboya", od 1987 roku ukazywał się także magazyn "Pan". Wszystkie z nich zniknęły w 1992 roku, kiedy zaczęło królować pismo ze słynnym króliczkiem. Mało kto pamięta, że w "Playtboy" nago na okładce pokazały się znane polskie aktorki!

Katarzyna Figura Playboy

i

Autor: AKPA

"Playtboy" na początku lat 90. został samodzielnym pismem specjalnym. Ukazało się raptem 9. numerów (od września 1990 do maja 1991). Na okładce oraz rozbieranych rozkładówkach pojawiły się takie aktorki jak: Ewa Sałacka, Katarzyna Figura, Matylda Bednarczyk, Katarzyna Śmiechowicz, Laura Łącz, Ewa Kuklińska, Ewa Serwa, Monika Świtaj, Hanna Dunowska, Katarzyna Kozaczyk i Maria Probosz. Pismo kosztowało ok. 10 tysięcy starych polskich złotych (dzisiejsza złotówka).  Oprócz rozmieranych zdjęć można było w nim znaleźć m.in. rozmowę z senatorem Henrykiem Stokłosą i reportaże na temat seksualności Polaków. 

We wspomnianym wyżej magazynie "Pan", czytelnik mógł natomiast zobaczyć roznegliżowane zdjęcia słynnej Samanthy Fox czy zapowiedź konkursu Miss Striptizu’88. Nie brakowało w nim także recenzji różnych gadżetów dla mężczyzn. 

Obecnie można kupić pojedyncze egzemplarze "Playtboya". Niedawno numer z nagą Katarzyną Figurą kosztował aż 40 złotych. Mniej znane polskie aktorki "chodziły" za kilkanaście złotych. Był jednak i taki numer, który wystawiono za 99 złotych na popularnym serwisie sprzedażowym. Zdjęcia nagich polskich gwiazd z okładek można dziś zobaczyć m.in. na stronie nudografia.pl.

Katarzyna Figura nie chciała się rozebrać dla amerykańskiego Playboya. Zwiała z sesji do innego kraju

Przypomnijmy, że  pierwszym polskim Króliczkiem Playboya (Playmate Miesiąca) była Malwina Rzeczkowska, którą można było podziwiać n grudniowej okładce "Playboya" w 1992 roku. Z kolei pierwszą Polką na okładce polskiej edycji "Playboya" była Katarzyna Kozaczyk. W następnym numerze gwiazdą okładki była Katarzyna Figura. Inne aktorki, które były w  "Playtboyu" nie pojawiły się na okładce "Playboya".

Polska edycja "Playboya" zniknęła z rynku w grudniu 2019 roku, podobnie jak "Twój Weekend".

Maria Probosz. Toksyczny związek zniszczył seksbombę PRL. Tak wygląda jej grób [WIDEO]

Tragiczny los gwiazd "Playboya". Narkotyki, morderstwa i samobójstwa. Niezapomniani

Quiz. Seksbomby PRL

Pytanie 1 z 12
Była nazywana polską Brigitte Bardot. O kogo chodzi?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany