Nicole Saleta ponownie czeka na przeszczep nerki. Jest megadzielna

i

Autor: AKPA/Wojtalewicz

Trzymamy kciuki za powrót do zdrowia!

Nicole Saleta ponownie czeka na przeszczep nerki. "Jest megadzielna"

2022-08-09 22:30

Nicole Saleta, córka boksera Przemysława Salety (54 l.) oraz modelki i prezenterki Ewy Pacuły (50 l.) ponownie oczekuje na przeszczep nerki! Choć Nicole już dwukrotnie przechodziła bolesny zabieg, jej organizm nie chciał przyjąć nowego narządu... Przypominamy, że pierwszą nerkę dostała w pięknym prezencie od swojego taty. Sportowiec zawsze starał się wspierać córkę w walce o powrót do zdrowia.

Nicole Saleta potrzebuje kolejnego przeszczepu. Jej organizm odrzucił dwa poprzednie

Nicole Saleta od niemal samego początku życia musiała walczyć o przetrwanie. Bolesne dializy, kolejne operacje i długie pobyty w szpitalach - wydawać by się mogło, że to zbyt wiele dla niejednego dorosłego człowieka, nie mówiąc o dziecku. A jednak córka Przemysława Salety oraz Ewy Pacuły nigdy się nie poddała. Nawet wtedy, kiedy jej organizm ponownie odrzucił przeszczepiony organ.

Pierwszy przeszczep nerki Nicole Saleta przeszła w 2007 roku. To właśnie wtedy bokser ujął całą Polskę heroiczną postawą ojca, który zrobi wszystko, aby uratować życie dziecka. Niestety, jego poświęcenie wystarczyło jedynie na 5 lat. Wtedy Nicole ponownie musiała powrócić do dializ oraz na listę oczekujących na przeszczep.

Nicole Saleta, która z niewydolnością nerek boryka się już od 2006 roku, w 2018 roku otrzymała kolejną szansę na wyzdrowienie. Okazało się jednak, że i tym razem ciało dziewczynki nie chciało przyjąć nowego narządu. Pojawiły się też dodatkowe komplikacje zdrowotne. Wada genetyczna, którą odkryto u Nicole Salety sprawia, że jej ciało, kiedy jest poddane dużemu szokowi, uruchamia chorobę autoimmunologiczną. Jej efektem było przejście przez córkę Przemysława Salety m.in. sepsy oraz ostrego zapalenia płuc.

Nicole Saleta nie zamierza się jednak poddać i tym razem. Ponownie oczekuje na przeszczep nerki i koniec dializ. Mocno trzymamy kciuki, aby tym razem wszystko poszło zgodnie z planem!

Nica w tym wszystkim jest megadzielna. Borykamy się z tymi problemami od 2006 r., czyli 15 lat i ani razu nie słyszałem z jej ust ani jednego słowa skargi - opowiadał w udzielonym Super Expressowi wywiadzie Przemysław Saleta. Stara się wspierać córkę najlepiej, jak potrafi! Jednocześnie nie traci poczucia humoru.

Jestem na liście oczekujących. W styczniu 2018 r. miałam drugi przeszczep, ale niestety tam bardzo szybko pojawiły się komplikacje i tak naprawdę on działał kilka miesięcy. Wróciłam wtedy szybko na dializy. Jestem cały czas dializowana codziennie w domu - tak jeszcze w 2019 roku w programie "Dzień Dobry TVN" sama Nicole potwierdzała, że będzie jej potrzebny kolejny, trzeci już przeszczep nerki. Trzymamy kciuki! 

Nie uwierzycie, co powiedziała Doda! Gwiazda wyjawiła sekret z alkowy... Więcej pikantnych szczegółów w naszej galerii zdjęć poniżej.

Michalczewski, Saleta i Różański typują walkę Fury - Whyte | Andrzej Kostyra
Sonda
Czy rozważyłbyś/aś oddanie organu na przeszczep dla bliskiego członka rodziny?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE