Nie żyje aktor Kazimierz Czapla. Zmarł na wakacjach w Grecji

2021-08-14 15:00
Kazimierz Czapla
Autor: PAWEŁ SOWA/AGENCJA GAZETA Kazimierz Czapla

Nie żyje Kazimierz Czapla – taką wiadomość dziś podano. Jak się okazuje, aktor zmarł podczas pobytu w Grecji, gdzie odpoczywał na wakacjach. Był dobrze znany widzom Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

Nie żyje aktor Kazimierz Capla. O jego śmierci poinformował w sobotę 14 sierpnia dyrektor sceny Teatru Polskiego w Bielsku-Białe, Witold Mazurkiewicz. - Z ogromnym bólem i niedowierzaniem zawiadamiam, że odszedł od nas nasz Wielki Przyjaciel, Wielki Artysta i Człowiek, AKTOR… Kaziu Czapla – napisał na oficjalnej stronie teatru. Także prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski, wyraził swój żal. - Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość, że odszedł od nas aktor wybitny, wielki człowiek - Kazimierz Czapla... Od początku swojej kariery nieprzerwalnie związany z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej.  Wystąpił w wielu rolach teatralnych, telewizyjnych, a także w słuchowiskach radiowych. Dwukrotny laureat nagrody Złota Maska oraz nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. W 2005 r.  otrzymał Ikara za wybitną działalność w dziedzinie kultury i sztuki. Podczas VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” w 2008 r. otrzymał wyróżnienie aktorskie.  W 2015 r. odznaczony Brązowym Medalem Gloria Artis – Zasłużony Kulturze – wyliczał w poscie prezydent. Artysta odszedł w wieku 70 lat w Grecji, gdzie udał się na wypoczynek. W czasie swojej kariery wystąpił w takich filmach jak „Młyn”, „Krewniaki”, „Blisko, coraz bliżej”, „Polski darmozjad”, „Bez iluzji” czy „Numinosum”. Kazimierza Czaplę mogą kojarzyć także młodsi widzowie, bowiem często użyczał głosu animowanym postaciom. Można było go usłyszeć w takich produkcjach jak „Kuba i Śruba”, „Między nami bocianami”, „Sceny z życia smoków” oraz „Gwiazda Kopernika” czy „Karrypel kontra groszki”.

Nie przegap: Grób syna Orłosia. To tu zostanie pochowana jego mama, Teresa Orłoś

Prawdziwy grób Klossa. Pierwowzory literackie i filmowe. Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE