Nie żyje gwiazda "Stawki większej niż życie"! Zmarła tydzień po pogrzebie córki

2021-04-20 13:56
Nie żyje Wiesława Mazurkiewicz
Autor: WOJCIECH OLSZANKA/ EAST NEWS Nie żyje Wiesława Mazurkiewicz

Nie żyje Wiesława Mazurkiewicz, aktorka i wdowa po Gustawie Lutkiewiczu (+92 l.). Miała 95 lat. Wiadomość o jej śmierci przekazała na Facebooku jej wnuczka, Zofia Lutkiewicz. Pod koniec marca zmarła Katarzyna Lutkiewicz, córka aktorskiej pary.

- Kochana Babciu, dziękuje Ci za Twoje ciepło i uśmiech, za to, że zawsze motywowałaś mnie do tego żeby sięgać po więcej, być lepszym człowiekiem. Dla niektórych na zawsze będziesz Królową Nikotris z „Faraona”, albo major Hanną Bösel ze „Stawki...”, ale dla mnie zawsze będziesz Bunią... i moją prywatną Profesor McGonagall - napisała jej wnuczka na Facebooku.

12 kwietnia Zofia Lutkiewicz pochowała swoją mamę, Katarzynę zwaną "Lutkiem", która od lat zmagała się z chorobą nowotworową. Pogrzeb odbył się na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Katarzyna Lutkiewicz spoczęła w grobie ojca, Gustawa Lutkiewicza w Alei Zasłużonych. Tam także zostanie pochowana Wiesława Mazurkiewicz.

Nie żyje córka gwiazdy "Stawki większej niż życie". Od lat zmagała się ze straszną chorobą

Kim była Wiesława Mazurkiewicz?

Aktorka urodziła się w Łodzi. Współpracowała z takimi teatrami jak: Teatr Nowy w Łodzi, Teatr im. Słowackiego w Krakowie, Teatr Powszechny w Warszawie, Teatr Narodowy (1969-73) i Teatr Rozmaitości (1973-77). W latach 1950–2017 była żoną Gustawa Lutkiewicza (do jego śmierci). Aktywna zawodowo była do 2019 roku. Zagrała wówczas w filmie krótkometrażowym "Baba w tramwaju". Oprócz "Stawki większej niż życie" i "Faraona" wystąpiła także w takich produkcjach jak: "Gorzka miłość", "Zespół adwokacki", "Sztuka kochania", "Dom", "Potop", "Wiela miłość Balzaka", czy "Wolne miasto". Udzielała się także w dubbingu. Podkładała m.in. głos pod Minerwę McGonagall w serii filmów o "Harrym Potterze".

Grób Jana Kobuszewskiego na Starych Powązkach. Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE