Smutne wieści

Nie żyje Maciej Kujawski. Aktor "Na Wspólnej" zmagał się z ciężką chorobą

2023-05-25 10:28

Aktorzy Teatru Kwadrat pożegnali Macieja Kujawskiego (+70 l.), z którym razem pracowali. - Maciusiu! Zawsze Cię będę kochać!!! Dziękuję za wszystko!!! To był dla mnie wielki zaszczyt!!! Do zobaczenia… - napisała aktorka Ilona Chojnowska (41 l.).

Macieja Kujawskiego pożegnała także Lucyna Malec. W śmierć aktora nie mogły uwierzyć m.in. Magdalena Stużyńska i Marta Żmuda-Trzebiatowska. Ikonki łez i czarnych serc w komentarzach zostawiły także Anna Karczmarczyk, Olga Kalicka i Agnieszka Sienkiewicz. Wiadomość o jego śmierci potwierdził już serwis Filmpolski.pl.

Maciej Kujawski ostatnio najbardziej znany był z roli w "Na Wspólnej", gdzie grał Stefana Dębka. Aktor wystąpił też w takich produkcjach jak: "Dwie strony medalu", "Lokatorzy", czy "Klan". Od 1986 roku pojawiał się na deskach Teatru Kwadrat. Był także uznanym aktorem dubbingowym. To on podkładał głos Kubusiowi Puchatkowi po śmierci Jana Kociniaka (+69 l.).

Dla Teatru Kwadrat to kolejna strata w ostatnich dniach. Wcześniej zmarli Wincenty Grabarczyk (+91 l.) i Bronisław Surmiak (+89 l.).

- Drodzy Widzowie, drodzy Przyjaciele, z ogromnym smutkiem i żalem pragniemy Was poinformować, że minionej nocy odszedł od nas, nasz serdeczny kolega i wspaniały aktor związany z naszym Teatrem od 1986 roku: 🖤 MACIEJ KUJAWSKI⠀ ⠀🖤 Zadebiutował w teatrze w 1977 roku w „Podróży po Warszawie”, w reż. Andrzeja Strzeleckiego, na scenie Teatru na Woli w Warszawie, za dyrekcji Tadeusza Łomnickiego. Nigdy nie zapomnimy Twojej scenicznej obecności w takich chociażby sztukach, jak „Szalone nożyczki”, „Sługa dwóch Panów”, „Ośle lata”, „Mój przyjaciel Harvey”, „Przyjazne dusze”, „Przez park na boska”. Mimo przeciwności losu, które stawały na Twojej drodze zawsze potrafiłeś nas rozbawić. Gdy widziałeś, że ktoś jest smutny, przychodziłeś i odzywałeś się głosem Kubusia Puchatka (Maciej Kujawski przez wiele lat użyczał głosu tej szalenie popularnej postaci), a wtedy dzień stawał się lepszy. Maciek zawsze był naszym słońcem i zawsze wychodził zza chmur, gdy ktoś tego potrzebował. Maćku, byłeś naszym serdecznym kolegą i wybitnym aktorem. Dziękujemy za wszystko, co nam dałeś jako aktor i jako przyjaciel Będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Spoczywaj w pokoju - podpisał Zespół Teatru Kwadrat.

Pogrzeb Wincentego Grabarczyka. Aktor "Klanu" spocznie nieopodal Agnieszki Kotulanki

Groby aktorów seriali: Świat według Kiepskich, M jak miłość, Klan, Złotopolscy i Barwy szczęścia. Niezapomniani
Sonda
Oglądasz "Na Wspólnej"?
Nasi Partnerzy polecają