Był ich "telewizyjnym ojcem"

Nie żyje Mariusz Walter. Takie gwiazdy wylansował

2022-12-14 11:33

We wtorek, 13 grudnia, w mediach pojawiła się informacja o śmierci Mariusza Waltera (+85 l.). Był on jednym z twórców TVN, dzięki któremu zabłysnęło wiele twarzy stacji - Olivier Janiak nazwał go nawet swoim "telewizyjnym ojcem". Przypominamy, jakie gwiazdy wylansował Mariusz Walter.

Mariusz Walter zmarł w wieku 85 lat - poinformowała we wtorkowy wieczór Monika Olejnik w TVN24. Był on jednym z twórców telewizji TVN (a do 2001 roku także prezesem stacji) oraz współzałożycielem i współwłaścicielem grupy ITI. Jego odejście zasmuciło gwiazdy - wiele z nich pożegnało Mariusza Waltera za pośrednictwem mediów społecznościowych. Warto przypomnieć, że to dzięki współtwórcy z TVN na szczyt trafiło wiele sław. Sprawdźcie, które z gwiazd otrzymały życiową szansę od Mariusza Waltera. 

Gwiazdy, które wylansował Mariusz Walter

Nieżyjący już Mariusz Walter był dla wielu gwiazd "telewizyjnym ojcem" - tak określił go Olivier Janiak, który otrzymał od niego życiową szansę. Nie tylko on zawdzięcza swój sukces współtwórcy TVN-u - do licznego grona gwiazd, które wylansował Mariusz Walter, należą również m.in. Martyna Wojciechowska (która w pożegnaniu nazwała go "człowiekiem niezastąpionym"), Marzena Rogalska, Anna Kalczyńska (którą dostrzegł w studiu TVN24), Krzysztof Ibisz (który otrzymał od niego propozycję pracy w TVN-ie jeszcze przed rozpoczęciem działalności w stacji) czy Dorota Gardias, która w poruszającym wpisie podkreśliła: "Nikt nigdy tak we mnie nie uwierzył, jak On". 

Mariusz Walter często określany był mianem "wizjonera", przez lata plasował się on również w czołówce najbogatszych Polaków. Swój sukces zawdzięczał ciężkiej pracy.

Zobaczcie w naszej galerii te i inne gwiazdy, które zaistniały dzięki Mariuszowi Walterowi:

Mariusz Walter nie zyje. Twórca TVN miał 85 lat
Sonda
Oglądasz TVN?
Nasi Partnerzy polecają