Nie żyje Wojciech Walasik

i

Autor: Pixabay, FB/akademiamuzycznalodz

Przykra wiadomość

Nie żyje Wojciech Walasik. Aktor znany z "Klanu" i "Ojca Mateusza" od lat zmagał się z nieuleczalną chorobą

2023-02-07 8:20

Wojciech Walasik (+60 l.) nie żyje - poinformowały Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi w mediach społecznościowych. Aktor znany m.in. z "Klanu", "Plebanii" i "Ojca Mateusza" od lat zmagał się z ciężką i nieuleczalną chorobą.

W poniedziałek, 6 lutego 2023 roku media obiegła smutna wiadomość o śmierci Wojciecha Walasika, aktora znanego m.in. z licznych seriali telewizyjnych. Mężczyzna grał w "Klanie", w którym wcielał się w postać Bronisława Porębskiego, męża Czesi, "Plebanii", "Ojcu Mateuszu", "Kryminalnych", "Glinie" czy "Sprawie na dziś". Widownia zna go również z filmów takich jak" "Kroll", "Porno", "Niezwykła podróż Baltazara Kobera" czy "Pożegnanie jesieni".

Wojciech Walasik miał 60 lat. O jego odejściu poinformowały Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

- Dotarła do nas smutna informacja, że 3 lutego, w wieku 60 lat, zmarł Wojciech Walasik, aktor, reżyser, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi w latach 2001-2011 - napisano na oficjalnym profilu Akademii na Facebooku.

Nie żyje Wojciech Walasik. Przyczyna śmierci

Przyczyna śmierci Wojciecha Walasika nie została podana do informacji publicznej. Wiadomo jednak, że aktor zmagał się z ciężką, nieuleczalną chorobą i w ostatnich latach nie był aktywny zawodowo. W 2022 roku jego przyjaciele zorganizowali nawet zbiórkę na mieszkanie, które mógł stracić przez problemy finansowe.

- [Wojciech Walasik] od kilku lat zmaga się z ciężką, nieuleczalną chorobą, która uniemożliwiła pracę zawodową i wpędziła aktora w tarapaty finansowe. Nie jesteśmy w stanie przywrócić zdrowia, ale możemy pomóc odzyskać ukochane mieszkanie na Ochocie - napisali wówczas.

Pogrzeb Wojciecha Walasika. Kiedy się odbędzie?

Akademia Muzyczna poinformowała również, że pogrzeb Wojciecha Walasika odbędzie się już jutro, 8 lutego.

- Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione 8 lutego 2023 roku (środa) o godzinie 14.00 w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Leonarda w Pajęcznie. Uroczystości poprzedzi wystawienie oraz wyprowadzenie urny na cmentarz rzymskokatolicki przy ul. Cmentarnej o godzinie 12.00 - czytamy.

Nowa ustawa o cmentarzach i pochówkach. Cyfrowa karta zgonu, baza grobów i koroner. Niezapomniani

Dziś jest znaną aktorką, ale w dzieciństwie przeżywała szkolny koszmar!

Posłuchaj szczerej rozmowy Marcina Mellera z Leną Górą!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają