Nina Terentiew w żałobie. Przyjaciele z Polsatu wspierają dziennikarkę

2022-01-15 9:24
Nina Terentiew
Autor: Mateusz Jagielski

Smutne wieści płyną z domu dziennikarki Niny Terentiew (76 l.). W sobotniej prasie (15 stycznia) pojawiła się przykra wiadomość o śmierci bardzo bliskiej Ninie Terentiew osobie. Jej mama nie żyje. Szczere kondolencje w jednej z gazet przekazał sam prezes Zygmunt Solorz (66 l.), a także cały zespół kolegów i koleżanek dziennikarki z pracy, czyli Polsat Plus i telewizji Polsat.

Wielka tragedia w rodzinie jednej z najbardziej znanych dziennikarek w Polsce. Nina Terientiew przeżywa obecnie trudny czas. Jej ukochana mama odeszła z tego świata na zawsze. Swoje wsparcie wyrazili koledzy i koleżanki z branży. Na łamach "Gazety Wyborczej" w sobotę, 15 stycznia pojawił się nekrolog i szczere kondolencje. "Ninie wyrazy szczerego współczucia z powodu śmierci mamy" - podpisał Zygmunt Solorz wraz z Małgosią.

Swoje ubolewanie wyraziły również: Rady Nadzorcze, zarząd oraz pracownicy Grupy Polsat Plus. "Nino, Jesteśmy z Tobą w tych trudnych chwilach po śmierci Twojej mamy. Wyrazy współczucia dla Ciebie, Twojej Rodziny i Bliskich" - napisała Rada Nadzorcza i Zarząd telewizji Polsat.

Nina Terentiew jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarek w Polsce, a od 2007 dyrektor programową telewizji Polsat. Jest też matką jedynego syna Huberta, którego kocha nad życie. Pomimo sędziwego wieku, śmierć rodzica zawsze jest trudna do zaakceptowania. W wywiadzie z Pomponikiem zdradziła, jak ona sama sprawdziła się w roli matki.

"Bywam trudna, we wszystko chciałabym się wtrącać, poczynając od tego, co będzie na niedzielny obiad, na który mnie zaprosili - bije się w piersi Terentiew. I dodaje: "Odpuściłam, bo mój syn odkrył w sobie pasję kucharza, a do tej pory to ja byłam kucharzem numer jeden w naszej rodzinie. Teraz już wiem, że wizja żurku z kiełbasą i grzybami moich dzieci musi zwyciężyć z moją wizją bez kiełbasy" - przyznała.

Zobacz: Nina Terentiew zapowiada koniec Kiepskich. Kiedy to nastąpi?

Mama Niny Terentiew nie żyje
Autor: Gazeta Wyborcza

Nina Terentiew to kobieta-instytucja medialna. Nazywana jest "carycą telewizji", co tylko dowodzi roli, jaką od wielu lat odgrywa w polskich mediach. Przez ponad 35 lat pracy w TVP wyrobiła sobie pozycję osoby, która wszystko wie i wszystkich zna. W Polsacie tylko umocniła swoją pozycję. Terentiew uważana jest za matkę sukcesu wielu polskich gwiazd, m.in.: Grażyny Torbickiej,

  • Agaty Młynarskiej,
  • Justyny Steczkowskiej,
  • Muńka Staszczyka,
  • Michała Wiśniewskiego,
  • Macieja Maleńczuka
Sonda
Nina Terentiew to dobra dziennikarka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE