Opozda i Królikowski: związek, kłótnia, rozstanie, ślub, ciąża, strzelanina, zdrada, alimenty i rozwód

i

Autor: AKPA/Podlewski

Wojna Opozdy i Królikowskiego

Opozda i Królikowski: związek, rozstanie, ślub, ciąża, strzelanina, zdrada, alimenty i rozwód. Streszczenie dramy

2022-07-20 4:34

W krótkiej relacji Joanny Opozdy (34 l.) i Antka Królikowskiego (33 l.) konflikt goni konflikt. Para ma za sobą dwa rozstania, ślub, ciążę, narodziny dziecka, zdradę, a już niebawem czeka ich rozwód. To wszystko wydarzyło się na przestrzeni dwóch lat. Drama trwa jednak nadal i niewiele wskazuje na to, że zakończy się szybko. Przeczytajcie streszczenie jednego z najgłośniejszych rozstań w polskim show-biznesie!

Pierwszy raz Opozda i Królikowski zostali przyłapani publicznie w lipcu 2020 r. na imprezie urodzinowej u Gabi Drzewieckiej. Paparazzi wykonali zdjęcia, na którym aktor czule całował partnerkę, obejmując dłońmi jej głowę. Kilka dni później, 19 lipca 2020 roku Antek opublikował pierwsze wspólne zdjęcie z Asią. Para uśmiechała się i trzymała za ręce. Po miesiącu zadebiutowali na ściance podczas premiery filmu "Dolina Bogów".

Pierwsze rozstanie Antka Królikowskiego i Joanny Opozdy

W czasie lockdownu zakochani zamieszkali razem w domu Antka w Konstancinie. Niestety, sielanka nie trwała długo i w grudniu aktorka wyprowadziła się od partnera i wróciła do swojego mieszkania w Warszawie. 29 grudnia 2022 roku w sieci pojawiło się oświadczenie, w którym to Asia ogłosiła rozstanie.

- W odpowiedzi na liczne pytania od dziennikarzy i mediów chciałabym potwierdzić, że rozstaliśmy się z Antkiem. Antkowi szczerze życzę wszystkiego co najlepsze. Mam nadzieje, że w nadchodzącym roku poukłada swoje sprawy. Ja też planuję skupić się na tym co zawsze chciałam robić. Dlatego ograniczam social media. Do zobaczenia. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku - napisała na Instagramie.

Na oficjalne potwierdzenie ich pojednania trzeba było jednak trochę poczekać. W połowie 2021 roku Joanna Opozda zamieściła w mediach społecznościowych wpis, w którym wyznała, że w wieku 20 lat padła ofiara mafii sutenerskiej. Na wyznanie rycersko zareagował Antek.

- Brawo skarbie! Wiem, że od lat miałaś traumę związaną z tym niefortunnym epizodem i jestem dumny, że w końcu dzielisz się tym ze światem! Wierzę, że twoja historia może pomóc wielu dziewczynom unikać podobnych sytuacji… Jesteś szczerym złotym. Kocham - skomentował jej wpis.

Zaręczyny, ślub i ciąża

Nie wiadomo, kiedy doszło do zaręczyn, ale w lipcu 2021 roku Królikowski publicznie nazwał Opozdę swoją narzeczoną.

- Chciałbym jeszcze tylko troszkę prywaty na koniec. Chciałem zadedykować tę piosenkę mojej narzeczonej, która ogląda nas teraz, ale nie może być z nami. Pozdrawiam Asiu, kocham cię, do zobaczenia, oglądaj nas, nie śmiej się ze mnie za bardzo, będę się starał – powiedział aktor na Festiwalu Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej im. Pawła Królikowskiego.

Niedługo po tym w sieci zaczęły pojawiać się plotki dotyczące ślubu pary. Ostatecznie było w nich dużo prawdy, gdyż Asia i Antek 7 sierpnia 2021 r. w parafii św. Wojciecha na warszawskiej Woli ślubowali sobie miłość i wierność. Wesele pary odbyło się w pałacu w Zdunowie. Ostatecznie Opozda potwierdziła ciążę pod koniec września. Skłonił ją do tego rodzinny konflikt, którego głównym bohaterem stał się jej ojciec, Dariusz. Mężczyzna zachorował i zarzucał swoim córkom i byłej żonie, iż te nie chcą mu pomóc finansowo.

- Tak, to prawda, spodziewamy się dziecka. Jesteśmy z tego powodu niezwykle szczęśliwi. Z uwagi na trudne okoliczności zdrowotne, a także nasze przekonanie, że dom ma prawo pozostać domem i w tak specjalnym czasie potrzebny jest przede wszystkim spokój i najbliżsi, świadomie nie podawaliśmy sami informacji o ciąży do wiadomości publicznej. Niestety, wbrew naszej woli i bez naszej wiedzy, została ona upubliczniona, a w ostatnich dniach stała się – wraz z wieloma insynuacjami dotyczącymi życia prywatnego – przedmiotem medialnej dyskusji - napisała Opozda w oświadczeniu.

Strzelanina w domu Opozdów

Kiedy kurz związany z chorobą ojca Opozdy opadł, pojawił się nowy konflikt. Na początku stycznia w rodzinnym domu Joanny doszło do strzelaniny. Dariusz Opozda strzelał przez zamknięte drzwi do znajdujących się po drugiej stronie Antka Królikowskiego oraz mamy i siostry Asi. Nagrania z rodzinnej awantury trafiły do sieci. Aktor bardzo wspierał partnerkę w tym trudnym czasie, która ze względu na ciążę przebywała w tym czasie w Warszawie. Wydarzenia z udziałem ojca bardzo źle wpłynęły na stan zdrowia przyszłej mamy. Antek w tym trudnym czasie okazywał ukochanej ogrom wsparcia. Niestety, niedługo po tym okazało się, że ich związek jest fikcją. Na początku lutego, tuż przed narodzinami Vincenta, Antek wyprowadził się z mieszkania Asi.

Zdrada Królikowskiego i rozstanie

Kiedy dziecko przyszło na świat wybuchł skandal, który mocno nadszarpnął wizerunek Królikowskiego. Okazało się, że mężczyzna zdradzał swoją żonę, gdy ta była już w zaawansowanej ciąży. Świeżo upieczony tata odszedł do innej kobiety, którą okazała się jego sąsiadka, Izabela. To był ogromny cios dla Joanny Opozdy. Okres, który miał być najpiękniejszym w jej życiu, zamienił się w prawdziwy koszmar. Wszystko wskazywało na to, że małżeństwa Antka i Asi nie da się już uratować. Dwa tygodnie po przyjściu na świat Vincenta, mężczyzna zdjął obrączkę.

Choroba Vincenta

To nie był jednak koniec dramatów. W marcu chłopiec poważnie zachorował i musiał być hospitalizowany. Przerażona Opozda nie odstępowała synka na krok. Jak sama przyznała, patrzenie na cierpienie własnego dziecka było najgorszym, co ją w życiu spotkało. Kobieta spała na podłodze w szpitalu. Tymczasem Królikowski angażował się w akcję gotowania dla uchodźców, na której pojawiło się wielu celebrytów. Nic dziwnego, że zdaniem wielu osób aktor próbował w ten sposób uratować swój wizerunek. Jakiś czas później wyszło na jaw, że Królikowski pojechał na urlop. Mężczyzna tłumaczył się, że to nie wakacje, lecz delegacja, ale nie każdy uwierzył w jego słowa.

Królikowski i kontrowersyjna gala MMA

Joanna Opozda i mały Vincent wyszli ze szpitala w kwietniu. Maleńkiemu chłopcu udało się pokonać infekcję i mógł wrócić już do domu. W tym samym miesiącu doszło do kolejnej ogromnej afery z udziałem Królikowskiego. W związku z trwającą wojną w Ukrainie, aktor postanowił zaangażować się w galę MMA i zorganizować walkę sobowtórów Zełeńskiego oraz Putina. Część dochodu z wydarzenia miała zostać przeznaczona na pomoc ofiarom konfliktu zbrojnego. Niestety, nie wszystko poszło po myśli Antka. Kontrowersyjny pomysł spotkał się z ogromnym sprzeciwem internautów, celebrytów oraz polityków. Na mężczyznę spadła fala krytyki, dlatego zakończył współpracę z federacją Royal Division. W oświadczeniu, które zamieścił na swoim profilu na Instagramie powiedział, że musi zadbać o stan swojego zdrowia, bo "ostatnie miesiące były dla niego bardzo ciężkie".

Królikowski ujawnia, na co choruje

Królikowski trafił do szpitala, a media obiegła informacja, że jego problemy zdrowotne są naprawdę poważne. Wkrótce wyszło na jaw, że mężczyzna cierpi na stwardnienie rozsiane. Poinformował o tym w jednym z  odcinków show "Przez Atlantyk". Antek również, że ludzie często zarzucają mu, że jest pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Takie wrażenie sprawiają jednak nie używki, lecz objawy choroby

Plany rozwodowe Królikowskiego i Opozdy

W maju informowaliśmy, że do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął pozew rozwodowy. Opozda i Królikowski chcieli rozwieść się szybko i bezboleśnie, bez orzekania o winie którejkolwiek ze stron. To jednak nie oznacza, że przed nimi łatwa droga. Sprawa może przeciągnąć się nawet do roku. Termin pierwszej rozprawy nie został jeszcze wyznaczony. W tym samym miesiącu na jaw wyszło, że Królikowski nie płaci alimentów na swojego syna. Para miała również problem z porozumieniem się w sprawie terminów odwiedzania dziecka. Pod koniec maja Królikowski chciał spotkać się z Vincentem, gdy jego oraz Opozdy akurat nie było w domu. Kobieta nie zamierzała jednak utrudniać mu kontaktu z dzieckiem, a ta sytuacja była przypadkiem.

W czerwcu informowaliśmy, że para będzie chciała ubiegać się o stwierdzenie nieważności małżeństwa przed sądem kościelnym. Niestety, proces ten może ciągnąć się latami. Ekspert z dziedziny prawa kościelnego stwierdził również, że sama zdrada nie jest przesłanką do stwierdzenia nieważności małżeństwa. Może być nią jednak choroba. 

Konflikt między Opozdą a Ostrowską-Królikowską

Miesiąc później, w lipcu, zaczęło być głośno o konflikcie między Joanną Opozdą, a matką Królikowskiego. Podobno Małgorzata Ostrowska-Królikowska miała zaprosić swoją synową i wnuka do posiadłości w Kudowie. Tymczasem Joanna wyznała Pudelkowi, że takie zaproszenie nigdy do niej nie dotarło, a o wszystkim dowiedziała się z mediów. Matka Antka wystosowała później oświadczenie, w którym zaprzeczyła plotkom na temat zaproszenia Opozdy do posiadłości. Gościła tam za to syna z jego nową partnerką, Izabelą.

Awantura o chrzest

W ostatnich dniach rozpętała się kolejna afera. Tym razem poszło o chrzest Vincenta. Pudelek poinformował, że Joanna odwołała uroczystość zaplanowaną na sobotę, 16 lipca. Miało to stać się na ostatni moment, przez co Królikowski z matką na marne pojawili się przed kościołem. Do sprawy odniósł się sam mężczyzna, który potwierdził, że chrzest został odwołany dzień wcześniej o godzinie 22:00. On i Ostrowska-Królikowska pojechali porozmawiać z księdzem, a pod świątynią czekali już paparazzi. Joanna Opozda opublikowała oświadczenie, w którym przedstawiła tę sytuację ze swojej perspektywy. Potwierdziła odwołanie chrztu i dodała, że bardzo zależało jej na tym, żeby uroczystość miała charakter prywatny. Niestety, prawdopodobnie jej ojciec, który kilka miesięcy wcześniej celował do niej z broni, poinformował media o szczegółach tego ważnego dnia. Mężczyzna miał zostać zaproszony na chrzest przez Antka. W korespondencji, którą Opozda opublikowała na swoim profilu na Instagramie czytamy, że Antek nie tylko wpadł na pomysł zaproszenia jej ojca na chrzest, ale również nie płaci alimentów i nie widział się z dzieckiem od 1,5 miesiąca.

Do sprawy odniósł się sam Dariusz Opozda. W oświadczeniu na Instagramie poinformował, że nie został zaproszony na chrzest wnuka i w ogóle nie miał zamiaru się na nim pojawić. Opozda nazwał swoją córkę manipulatorką. Uważa również, że kobieta robi to wszystko, żeby zwiększyć swoje zasięgi na Instagramie i zarabiać więcej z reklam. Dodał, że został przez nią skrzywdzony.

Wkrótce pojawiły się kolejne rewelacje. Joanna Opozda po raz kolejny zabrała głos. Tym razem poinformowała, że nowa partnerka Królikowskiego zastraszała ją i groziła, że ją "zniszczy", gdy była w 9 miesiącu ciąży.

- Powiedz jej, że pracuję w dużej kancelarii i nie muszę się bać o klientów, jak będzie trzeba, postawimy k***a do pionu cały team, ale ją zniszczę - czytamy w jednej z wiadomości, którą opublikowała Opozda na swoim profilu na Instagramie.

Awantura o alimenty

Do zarzutów o niepłacenie alimentów odniósł się sam oskarżony. Królikowski opublikował screeny, na których widać przelewy na ogromne sumy wynoszące nawet 50 tys. złotych.

- Joanna mija się z prawdą, mówiąc, że nie płacę alimentów. Urządza prowokacje, manipuluje opinią publiczną i próbuje zniszczyć mnie i moich bliskich. Muszę reagować, tym bardziej że doskonale znam mechanizmy, jakimi posługuje się matka mojego dziecka z medialnych sporach i wiem, że jest zdolna do wszystkiego. [...] Po tym, jak komornik zabezpieczył pięciocyfrową kwotę proponowanych przez stronę Asi alimentów, mam zablokowane wszystkie konta, więc o finanse matka mojego syna nie powinna się obawiać - napisał.

Królikowski dodał, że nie spotyka się z Vincentem tak często, jakby chciał. Zasugerował, że to żona utrudnia mu kontakty z dzieckiem. Mężczyzna nie musiał długo czekać na odpowiedź Opozdy. Na potwierdzenie swoich słów zamieściła screeny, na których widać, że zaprasza Antka na odwiedziny dziecka w sobotę. Kiedy mężczyzna napisał, że nie będzie go w Warszawie, zaproponowała niedzielę. Joanna odniosła się również do kwestii alimentów:

Alimenty zasądził sąd, nie ja. Przyjrzał się Twoim zarobkom i ustalił odpowiednią kwotę. Gdybyś był przyzwoitym człowiekiem i płaciłbyś co miesiąc alimenty na czas, komornik nie zająłby Twojego konta, to chyba oczywiste. Ile razy próbowałam się z Tobą dogadać? Ile razy mój prawnik próbował się z Tobą skontaktować? [...] To kolejna manipulacja. Są to transakcje SPRZED NARODZIN naszego dziecka. Wystarczy spojrzeć na daty, są one wykonywane podczas naszego małżeństwa. W większości są to przelewy na dom, w który wspólnie zainwestowaliśmy, płacąc po równo. Te przelewy nie mają nic wspólnego z tą sprawą.

Opozda zarzuciła Antkowi, że kiedy ich syn był chory, on był na wakacjach w Kudowie razem z kochanką. Miał również przynieść dwumiesięcznemu Vincentowi kostkę Rubika i zapytać, czy jest już w stanie jeść pierogi. Kobieta dodała, że choć ich rozstanie było bardzo bolesne, cieszy się, że jest już po wszystkim. Żałuje, że doszło do medialnego cyrku, ale nie miała innego wyboru, niż publiczne bronienie się przed zarzutami ojca. Ma nadzieję, że screeny, zdjęcia i nagrania, które posiada, będą dowodem w sprawie sądowej.

Na razie ani Królikowski, ani Opozda nie drążą tematu dalej. Czyżby to była cisza przed burzą?

Zobacz zdjęcia Joanny Opozdy i Antka Królikowskiego w naszej galerii!

Medialna wojna Antka Królikowskiego i Joanny Opozdy
Sonda
Myślisz, że drama będzie kontynuowana?