Oświadczenie majątkowe Doroty Stalińskiej

i

Autor: AKPA/Podlewski Oświadczenie majątkowe Doroty Stalińskiej

Kwoty szokują

Oświadczenie majątkowe Doroty Stalińskiej. Wiemy, ile zarabia aktorka

2022-11-30 8:30

Dorota Stalińska (69 l.) złożyła oświadczenie majątkowe, z którego można dowiedzieć się, ile zarabia oraz ile wynoszą jej oszczędności. Ujęto w nim także nieruchomości, które posiada aktorka. Sprawdź, ile wynosi majątek Doroty Stalińskiej!

Dorota Stalińska: kariera, działalność polityczna

Dorota Stalińska to aktorka filmowa i teatralna, która wykonuje swój zawód od niemal pięciu dekad. Otrzymała ona Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" za działalność artystyczną. Widzowie mogą znać ją z takich produkcji jak m.in. "Lata dwudzieste... lata trzydzieste...", "Seksmisja", "Ferdydurke", "Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4", "M jak miłość" czy "Ryś".

Ponadto Stalińska posiada własną działalność, a także jest aktywna politycznie - w latach 90. XX w. była członkinią Rady Miasta Milanówka, w 2014 roku objęła stanowisko radnej Sejmiku Województwa Mazowieckiego, w 2015 roku kandydowała do Sejmu (bezskutecznie), a w 2019 ponownie została radną w zastępstwie za wybraną do Sejmu Bożenę Żelazowską. Jako że pełni funkcje publiczne, Dorota Stalińska zobowiązana jest do składania oświadczeń majątkowych. Ile zarabia i jakie oszczędności posiada aktorka?

Oświadczenie majątkowe Doroty Stalińskiej. Ile wynoszą jej zarobki?

Jak przypomina portal Plotek, Dorota Stalińska od niemal trzech dekad prowadzi własną działalność gospodarczą, a jej firma "Blue-Art" zajmuje się m.in. wydawaniem książek, wystawianiem przedstawień artystycznych, a także wynajmem nieruchomości i zarządzaniem nimi. W 2021 roku przychody jej firmy wynosiły ponad 114 tys. zł, jednak rzeczywisty zarobek Stalińskiej to 6,2 tys. zł. Ponadto Dorota Stalińska zarobiła 31 tys. zł jako radna, 33 tys. zł tytułem praw autorskich oraz ponad 8 tys. zł z ZAIKS-u. Dodatkowym dochodem aktorki jest jej emerytura - ta w 2021 roku wyniosła ponad 27 tys. zł. 

Zobacz również: Dorota Stalińska pokazuje efekt operacji. Co ma w stopie?!

Na majątek Doroty Stalińskiej składają się jej oszczędności (295 tys. zł, 4 tys. franków szwajcarskich, 4 tys. euro), a także nieruchomości, które posiada. Aktorka jest właścicielką 25 hektarów ziemi o łącznej wartości miliona złotych, 68-metrowego mieszkania, które warte jest ok. 700 tys. zł, a także 169-metrowego domu wycenianego na ok. milion złotych. Ponadto, jak donosi portal Radia ZET, posiada ona akcje Polskiego Związku Narciarskiego o wartości ok. 10 tys. zł oraz własny samochód (Kia Sportage z 2016 r.). 

Mimo to Dorota Stalińska nie jest wolna od zobowiązań. W 2009 roku aktorka wzięła kredyt we frankach na 19 lat. 

Sonda
Czy oświadczenia majątkowe polityków i samorządowców powinny być ogólnodostępne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają