Piotr Adamczyk nieprędko wróci do Polski?

i

Autor: AKPA/Kurnikowski

Piotr Adamczyk nieprędko wróci do Polski? "Mam jeden powód mniej"

2022-06-24 12:30

Piotr Adamczyk to wszechstronny aktor, który robi karierę nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Mężczyzna zagrał kilka ról w amerykańskich serialach, w tym najnowszej produkcji Marvela pod tytułem "Hawkeye". Adamczyk odnosi za oceanem kolejne sukcesy i nie ukrywa, że w kraju nie dostaje obecnie wielu propozycji ról. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" zdradził, czy w planuje wracać do Polski.

Piotr Adamczyk to jeden z najpopularniejszych aktorów w Polsce. Mężczyzna zagrał wiele znaczących ról, m.in. Karola Wojtyłę w "Karolu. Człowieku, który został papieżem" oraz "Karolu. Papieżu, który pozostał człowiekiem", a także Fryderyka Chopina w "Chopinie. Pragnieniu miłości". Poza tym widzowie mogli zobaczyć go w innych produkcjach, np. "Na dobre i na złe", "Czasie honoru", "Listach do M." czy "Och, Karol". Piotr Adamczyk od pewnego czasu robi również karierę za granicą. Aktor wystąpił w serialu "For All Mankind" Apple TV+, "Night Sky" Amazon Prime Video, a także "Hawkeye" produkcji Marvela.

Jak wyznał w rozmowie z dziennikarzem "Gazety Wyborczej", nadal próbuje odpowiedzieć sobie na pytanie, czy role w kolejnych amerykańskich produkcjach traktuje w kategoriach przygody, czy pomysłu na dalszą karierę. Dodał również, że do Stanów Zjednoczonych nie przeniósł się na stałe, ale coraz rzadziej dostaje propozycje ról w kraju.

Jestem tam, gdzie jest dla mnie praca, a ostatnio rzadziej dostaję ją w kraju. Za chwilę lecę do Nowego Jorku. Oczywiście, trudno mi sobie wyobrazić, że za rogiem czeka wielka kariera i będę grał w Hollywood główne role. Pozostaję charakterystycznym aktorem z dziwnym akcentem.

Adamczyk zauważył, że nie wszystkim odpowiadają jego role w amerykańskich serialach. Aktor gra czarne charaktery, co raczej nie zdarzało się w polskich produkcjach

- Mój udział w produkcji Marvela nie wszystkim się spodobał. Pojawiły się komentarze, że Hollywood to siedlisko zła i po zagraniu papieża nie przystoi brać w tym udziału. Moje grono obserwatorów się w ten sposób odmłodziło. Zyskałem na pewno paru fanów Marvelowskich produkcji - powiedział "Gazecie Wyborczej".

Aktor dodał również, że wojna w Ukrainie może negatywnie wpłynąć na jego dalszą pracę. Stacja Polsat zrezygnowała z kontynuacji serialu "Kowalscy kontra Kowalscy", realizowanego na rosyjskiej licencji. Piotr Adamczyk grał w nim główną rolę.

- Jak dotąd konsekwencją, jaką bezpośrednio odczułem, jest rezygnacja z trzeciego sezonu serialu „Kowalscy kontra Kowalscy" realizowanego na rosyjskiej licencji. Rozumiem i popieram tę decyzję. Choć teraz mam o jeden powód mniej, żeby wracać do Polski - skwitował.

Agnieszka Dygant i Piotr Adamczyk w scenie seksu
Sonda
Cenicie Piotra Adamczyka jako aktora?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany