Pogrzeb Pawła Nowisza. Tak bliscy pożegnali aktora "Barw szczęścia" i serii "Kogel-mogel"

2021-10-22 11:26
Nie żyje Paweł Nowisz. Pogrzeb aktora Barw szczęścia
Autor: AKPA Nie żyje Paweł Nowisz. Pogrzeb aktora "Barw szczęścia"

Dziś na cmentarzu Bródnowskim w Warszawie, został pochowany uwielbiany przez widzów artysta. Pogrzeb Pawła Nowisza odbył się w kościele św. Wincentego. Aktor "Barw szczęścia" i serii kultowego filmu "Kogel-mogel" wyruszył dziś w ostatnią drogę w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Paweł Nowisz zmarł 15 października w Domu Aktora Weterana w Skolimowie. Miał 81 lat. Był ceniony również za swoje kreacje teatralne.

Relacja z pogrzebu Pawła Nowisza

Uroczystości pogrzebowe odbywały się w dniu 22.10.2021 r., na cmentarzu Bródnowskim w Warszawie, a wcześniej w kościele św. Wincentego, który znajduje się na terenie cmentarza. O godz. 10:30 rozpoczęła się msza za duszę aktora. Paweł Nowisz został skremowany. Obok urny z prochami aktora postawiono jego portret. Aktora żegnała żona Wanda Wieszczycka-Nowisz i syn z rodziną oraz przyjaciele. Kościół przepełniony był bliskimi Pawła Nowisza, którzy przynieśli symboliczne kwiaty i zebrali się na cmentarzu, by odprowadzić zmarłego do rodzinnego grobu. Na uroczystości pojawili się m. in. aktor Aleksander Mikołajczak, znany również z "Barw szczęścia" i "Pierwszej miłości", ojciec Izy Miko. Towarzyszyła mu żona - Marzanna Graff. Obecny był również gwiazdor "Plebanii" - Stanisław Jaskułka. 

Pogrzeb Tomasza Knapika

ZOBACZ: Śmierć na planie filmu "Rust". Alec Baldwin postrzelił dwie osoby. Płacz gwiazdora

Galeria wyżej: Pogrzeb aktora "Barw szczęścia". Zdjęcia z uroczystości

Nie żyje Paweł Nowisz

Smutna wiadomość dotarła do mediów 15 października. Jako jeden z pierwszych pożegnał aktora we wpisie na Facebooku Wiktor Zborowski, który napisał: - W wieku 81 lat odszedł Paweł Nowisz. Świetny aktor. Miły kumpel. Śpij spokojnie Pawełku. Paweł Nowisz przebywał w Domu Aktora Weterana w Skolimowie. Był mężem aktorki Wandy Wieszczyckiej-Nowisz. Artysta był absolwentem Wydziału Lalkarskiego i Aktorskiego PWST w Krakowie. Kochał teatr z wzajemnością. Występował w wielu teatrach w całej Polsce, doceniano jego wybitne kreacje aktorskie. Paweł Nowisz najbardziej znany był widzom serialu "Barwy szczęścia". Twórcy hitu TVP pożegnali go tymi słowami: - Mieliśmy zaszczyt pracować z Panem Pawlem na planie naszego serialu, w którym od lat tworzył niezapomnianą postać Fryderyka Struzika. Będziemy wspominać tę wspólną prace z sentymentem i podziwem dla talentu i osobowości Pana Pawła.

Zmarłego aktora podziwialiśmy również w komedii "Galimatias, czyli kogel-mogel II". Do roli Józefa Goździka wrócił w 2019 roku w "Miszmasz, czyli kogel-mogel 3". Nie doczekał premiery czwartej części tego filmu.

Galeria wyżej: Druga część uroczystości. Rodzina i bliscy przy grobie aktora

Sonda
Czy uczestniczyłaś/eś kiedyś w pogrzebie znanej osoby?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE