Wzruszający pogrzeb Pjusa, który spoczął na Powązkach. Zabrzmiał "Sen o Warszawie" i odpalono race [RELACJA]

2022-01-24 15:50
Pogrzeb Pjusa
Autor: Hojny/EastNews Pogrzeb Pjusa

Dzisiaj (24 stycznia) odbył się pogrzeb rapera Pjusa, który zmarł 12 stycznia w trakcie poważnej operacji. Muzyk spoczął na Powązkach Wojskowych, a w jego ostatniej drodze towarzyszyli mu znani raperzy m.in. Pezet, Sokół, czy Endo.

Pjus, czyli Karol Nowakowski, współpracował z wytwórnią Alkopoligamia i występował z 2cztery7, Mesem, Numerem Razem, Molestą Ewenement, Pezetem czy Eldo. Od lat zmagał się z poważną chorobą. W 2004 roku wykryto u niego rzadką chorobę - neurofibromatozę typu 2. Nerwy słuchowe rapera zaatakował nowotwór. Zaczęła się walka o zdrowie muzyka. Dzięki zbiórce pieniędzy Pjus mógł przejść operację usunięcie guzów nerwów słuchowych oraz guza kręgosłupa i wszczepienia dwóch implantów pniowych, dzięki którym w 80 proc. odzyskał słuch. Po tym leczeniu raper nagrał płytę "Life After Deaf".

Niestety w 2021 roku nastąpił nawrót choroby. Raper przeszedł kilkumiesięczne leczenie, ale potrzebna była kolejna operacja. Karol 11 stycznia zamieścił informację w social mediach, że następnego dnia czeka go operacja: "To czekam na kolejną operację jutro rano pień mózgu w ramach Neurofibromatozy Typu 2 #NF2."

I to właśnie w trakcie niej, serce rapera nagle przestało bić. Niestety nie dało się go uratować. Karol Nowakowski miał zaledwie 39 lat. Rodzina i przyjaciele nadal nie potrafią się pogodzić z jego śmiercią.

Pogrzeb Pjusa - RELACJA Z UROCZYSTOŚCI

14:52 Żałobnicy powoli opuszczają cmentarz.

14:45 Wszyscy, którzy przyszli pożegnać Karola, składają kwiaty na jego grobie. 

14:33 Odpalone zostały race. Niezwykłe pożegnanie rapera.

14:30 Trumna z ciałem Pjusa została złożona do grobu. Zabrzmiał "Sen o Warszawie", bez którego nie odbędzie się żaden mecz Legii Warszawa.

14:25 Ksiądz i żałobnicy modlą się nad grobem.

14:16 Kondukt żałobny dotarł do grobu na Powązkach Wojskowych, w którym zostanie złożona trumna z ciałem rapera.

14:08 Morze ludzi idzie za trumną zmarłego muzyka. Wśród nich znany raper Wojtek "Sokół".

14:05 Ruszył kondukt żałobny. Rodzina i przyjaciele towarzyszą Karolowi w jego ostatniej drodze.

14:01 Powoli kończy się msza żałobna.

13:50 Wśród osób, które przyszły pożegnać znanego rapera są między innymi muzyk Wojtek "Łozo" Łozowski i dziennikarz Hirek Wrona.

13:40 Wśród wiązanek i wieńców jest ten od fanów Legii Warszawa. Karol bowiem od lat kibicował temu klubowi piłkarskiemu, a nawet należał do grupy Cyberfani, która zajmowała się między innymi oprawami meczów.

13:25 Przy trumnie stoi zdjęcie Pjusa i złożone przez żałobników kwiaty.

13:15 Rozpoczyna się msza święta żałobna

13:00 Powoli zbierają się żałobnicy, zaraz rozpocznie się msza święta. Sala ceremonialna tonie w kwiatach.

12:15 Za godzinę rozpocznie się pogrzeb Pjusa. Raper zmarł 12 stycznia podczas planowanej operacji. Przed rodziną i przyjaciółmi bardzo trudny i smutny dzień...

9:00 Dzisiaj, 24 stycznia, o godzinie 13.15 odbędzie się pogrzeb rapera. Msza święta żałobna zostanie odprawiona w sali ceremonialnej Domu Pogrzebowego na terenie Cmentarza Wojskowego na Powązkach o godz. 13:15. Następnie Pjus spocznie w grobie na miejscowym cmentarzu (tj. Powązkach Wojskowych).

Groby aktorów 07 zgłoś się i Daleko od szosy. Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE