Pogrzeb legendy TVP. Nekrolog szokuje część widzów! "Nasz ukochany"

2023-09-28 9:01

Wiadomość o śmierci wybitnego dziennikarza TVP wstrząsnęła widzami i światem mediów. 22 września zmarł Tadeusz Olszański, sześciokrotny sprawozdawca igrzysk olimpijskich i korespondent Polskiego Radia i telewizji na Węgrzech. Pogrzeb legendy TVP odbędzie się w piątek, 29 września. W "Gazecie Wyborczej" pojawił się nekrolog, który szokuje część widzów. Ujawniono szczegóły pogrzebu Tadeusza Olszańskiego.

Śmierć Tadeusza Olszańskiego. Nekrolog szokuje część widzów TVP

Pogrzeb Tadeusza Olszańskiego odbędzie się równo tydzień po jego śmierci. Legendarny dziennikarz TVP zmarł 22 września w swoim domu w podwarszawskim Piasecznie. Miał 94 lata. W ostatnim czasie odszedł także inny dawny gwiazdor TVP - Stefan Mroczkowski, twórca niezapomnianych programów rozrywkowych, m.in. Alfabetu rozrywki” czy "Kanału 5". W nekrologu zamieszczonym przez rodzinę Tadeusza Olszańskiego znalazły się informacje dotyczące jego pogrzebu. Wielu widzów jest zaskoczonych jego treścią. Przy nazwisku zmarłego dziennikarza nie ma dowiem skrótu "śp.". Wszystko wskazuje też na to, że ostatnie pożegnanie Tadeusza Olszańskiego będzie miało świecki charakter, co dla części jego fanów jest szokujące. Wśród starszych osób bowiem tego typu ceremonie nie są zbyt popularne. 

Pogrzeb Tadeusza Olszańskiego. Gdzie i kiedy odbędzie się ostatnie pożegnanie legendy TVP?

Gdzie i kiedy zostanie pochowany Tadeusz Olszański? Rodzina legendy TVP podała datę i miejsce pogrzebu. "Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 22 września 2023 r. odszedł od nas Tadeusz Arpad Olszański, urodzony w Stanisławowie w 1929 r. dziennikarz, pisarz, tłumacz, hungarysta, nasz ukochany Tadzik, pogrążona w żalu Rodzina Olszańskich i Szumowskich. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 29 września 2023 r., o godzinie 14.00 w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych w Warszawie" - czytamy w nekrologu. Tadeusz Olszański został także pożegnany przez prezesa wydawnictwa "Iskry". - Żegnam zmarłego Tadeusza Arpada Olszańskiego, wybitnego dziennikarza, tłumacza i pisarza, pracownika "Iskier" od 1952 roku, piewcy rodzinnego Stanisławowa, człowieka pogodnego, życzliwego ludziom i uczynnego. Żegnam przyjaciela. Wiesław Uchański z zespołem Wydawnictwa "Iskry"- napisał prezes. W naszej galerii prezentujemy zdjęcia Tadeusza Olszańskiego

Przedwojenne miss. Tragiczne losy najpiękniejszych Polek. Niezapomniani