Polcon 2016. Gwiazdy fantastyki odwiedzą Wrocław

2016-08-18 15:43

Już niedługo Wrocław stanie się stolicą miłośników fantastyki, science fiction i horroru! Tam właśnie rozpocznie się kolejna edycja kultowego festiwalu Polcon. Na konwent przejdzie wiele gwiazd z Polski i z zagranicy! Sprawdź kto pojawi się na Polconie 2016!

Polcon 2016 to święto każdego fana sci-fi, horroru, fantasy, czyli innymi słowy idealne miejsce dla geeków i nerdów! Tym bardziej, że oprócz całej masy atrakcji przygotowanej dla uczestników imprezy, odbędą się również spotkania z kultowymi twórcami. Będzie można spotkać między innymi Andrzeja Sapkowskiego - twórcę sagi o Wiedźminie Geralcie, czy Maję Lidię Kossakowską, która stworzyła wiele powieści i opowiadań fantasy, między innymi "Siewcę wiatru".

Oprócz rodzimych gwiazd, pojawią się również zagraniczne osobistości. Swoją obecność zapowiedzieli Jack Ketchum, horrorowy powieściopisarz znany z cyklu książek o kanibalach, Michael Ling, filmowiec, który nakręcił film "Edward Lee's The Bighead" oraz sam Edward Lee - pisarz pulpowych horrorów między innymi "Sukkuba".

Edward Lee wystąpił nawet w zapowiedzi Polconu 2016, gdzie w zabawny sposób zachęca ludzi z całego świata do wzięcia udziału w konwencie. Na tegorocznej imprezie odbędzie się także przedpremierowy pokaz animowanej ekranizacji komisku "Zabójczy żart" Alana Moore'a. Jest to jeden z komiksów, który pokazuje Batmana oraz jego otoczenie z zupełnie innej perspektywy.

Zobacz: Polcon 2016. Program imprezy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE