Premiera Znachora Netflix

i

Autor: AKPA

Czy będzie to hit?

Premiera nowego "Znachora". Plejada gwiazd na ściance, a wszyscy i tak patrzyli na jej dekolt [ZDJĘCIA]

2023-09-19 9:48

W Teatrze Narodowym w Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu "Znachor", który od 27 września będzie pokazywany na platformie Netflix. Na pokazie pojawili się aktorzy, którzy grają w nowej wersji słynnego hitu oraz śmietanka polskiego aktorstwa. Ze starej obsady zjawił się Tomasz Stockinger, który grał niezapomnianego Leszka Czyńskiego. Na czerwonym dywanie szczególną uwagę przykuła Irena Melcer (32 l.), która pojawiła się w kreacji eksponującej biust.

Irena Melcer to aktorka znana z seriali TVP, takich jak: "Lokatorka", "Drogi wolności", "Za marzenia", "Strażacy", czy "M jak miłość". Na premierze nowego "Znachora" miała na sobie najodważniejszą kreację. Suknię z głębokim dekoltem miała na sobie także Maria Kowalska (27 l.), aktorka, która w produkcji Netflixa mierzy się z legendą. Gra bowiem Marię Jolantę Wilczur, którą w "Znachorze" w reżyserii Jerzego Hoffmana grała sama Anna Dymna. W nowej wersji w postać Leszka Czyńskiego wciela się bowiem Ignacy Liss (25 l.), który ostatnio mocno zmienił fryzurę.

W obsadzie nowego "Znachora" są także Leszek Lichota (prof. Rafał Wilczur), Izabela Kuna (hrabina Eleonora Czyńska, matka Leszka), Anna Szymańczyk (Zośka), Mikołaj Grabowski (Stanisław Czyński, ojciec Leszka),  Mirosław Haniszewski (Jerzy Dobraniecki), Adam Nawojczyk (doktor Pawlicki) i Przemysław Przestrzelski (Zenek). Jedynym aktorem, który zagrał w wersji z 1982 roku i tej obecnej, jest Artur Barciś. Wcielił się on w kamerdynera Czyńskich. 

Groby aktorów Znachora, Chłopów, Wesela, Pana Tadeusza i Ziemi obiecanej. Ekranizacje kultowych lektur. Niezapomniani

Jest wiele różnic jeśli chodzi o wersję nową i tą z Jerzym Bińczyckim (+61 l.). Roli Beaty Wilczur, żony profesora i jego córki Marysi, nie gra ta sama aktorka. W filmie Michała Gazdy żoną jest Małgorzata Mikołajczak. Reszty nie zdradzimy, zachęcając do włączenia Netflixa 27 września. Adaptacja powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza ma być także inna niż ta pierwsza z 1937 roku, gdzie tytułowego znachora zagrał Kazimierz Junosza-Stępowski (+62 l.).

Tak wygląda nowy "Znachor". Nie spodziewaliśmy się, aż tak gorących scen! WIDEO

Kultowe ekranizacje lektur. Groby aktorów Znachora, Wesela, Chłopów, Pana Tadeusza, Kariery Nikodema Dyzmy i Ziemi obiecanej | Niezapomniani

Jak dobrze znasz film "Znachor"? Sprawdź się przed premierą nowej wersji

Pytanie 1 z 14
Kim był profesor Rafał Wilczur?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany