Sabina Mielczarek nie żyje. Legendarna aktorka miała 95 lat

i

Autor: Facebook/Teatr Wybrzeże

Smutne wieści

Sabina Mielczarek nie żyje. Legendarna aktorka miała 95 lat

2022-10-11 18:08

Sabina Mielczarek przez lata występowała na deskach ukochanego teatru, wcielając się w Iris, Balladynę czy Lizawietę. Fani pamiętali ją także dzięki jej rolom w takich produkcjach, jak "Lalka" czy "Znachor". Legendarna aktorka wychowała całe pokolenia miłośników teatru, jednocześnie aktorskie tradycje przekazując swoim dzieciom oraz wnukom. Oni także wybrali taką ścieżkę kariery. Dziś mogą kontynuować legendę, którą pozostawiła po sobie Mielczarek, odchodząc w wieku 95 lat. Pożegnali ją bliscy oraz współpracownicy.

Sabina Mielczarek zmarła w wieku 95 lat. Aktorka znana ze "Znachora" i "Lalki" wychowała całe pokolena miłośników teatru

Smutną informację o śmierci Sabiny Mielczarek, znanej polskiej aktorki teatralnej, podali jej koledzy i koleżanki z Teatru Wybrzeże. Wspominali jej największe role - choć Mielczarek wielu fanów kojarzyło z ról w takich produkcjach, jak serial fabularny "Lalka" czy "Znachor", to teatr był jej największą miłością.

Na jego deskach zadebiutowała jeszcze w 1947 roku, występując w roli Iris w "Burzy" Williama Shakespeare'a w reżyserii Leona Schillera na scenie Teatru Wojska Polskiego w Łodzi. Do końca swojej kariery na koncie miała mieć dziesiątki kolejnych ról.

Sabinę Mielczarek odznaczono Złotym Krzyżem Zasługi

W 1976 roku Sabinę Mielczarek za jej działalność artystyczną uhonorowano Złotym Krzyżem Zasługi. Aktorka spełniała się jednak nie tylko zawodowo. Prywatnie była szczęśliwą żoną aktora Stanisława Michalskiego, z którym doczekali się trójki dzieci. Dwoje z nich również wybrało karierę w świecie sztuki - Igor Michalski, prywatnie mąż Doroty Kolak, został aktorem jak znani rodzice, podczas gdy Jerzy Michalski łączył aktorstwo ze śpiewem.

Tradycje teatru Sabina Mielczarek przekazała i kolejnemu pokoleniu - jej wnuczka, Katarzyna Michalska także wybrała taką ścieżkę rozwoju. Ostatnio można było ją oglądać w takich produkcjach jak "Johnny" czy "Minuta ciszy".

Pogrzeb Sabiny Mielczarek-Taborskiej

Ostatnie pożegnanie aktorki odbędzie się 14 października br. o godz. 14.00 w Kaplicy na Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku - poinformował Zespół Teatru Muzycznego w Gdyni. Tym samym aktorka nie spocznie w grobie męża. Stanisław Michalski pochowany jest bowiem w kolumbarium na Cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku.

Ostatnio żegnaliśmy też inną legendę polskiego kina i teatru. Franciszek Pieczka na zawsze pozostanie w naszej pamięci! Wspominamy aktora w naszej galerii zdjęć poniżej.

Nietypowy pogrzeb Kazimierza Mazura
Nasi Partnerzy polecają