Sylwester z TVP

i

Autor: Mieszko Piętka/AKPA Sylwester z TVP

Sylwester Marzeń TVP2. Kto wystąpi w Zakopanem? Prezes o podkradaniu artystów [WIDEO]

2018-12-12 14:46

Sylwester Marzeń z Dwójką otworzy Sławomir Zapała z żoną Magdaleną "Kajrą" Kajrowicz z ich wielkim przebojem "Miłość w Zakopanem". Potem artysta uda się na sylwestra w Polsacie, który zostanie zorganizowany na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Widzowie TVP2 nie powinni jednak narzekać na brak Sławomira w dalszej części zabawy sylwestrowej. Na scenie Równi Krupowej w Zakopanem nie zabraknie bowiem znanych i lubianych wykonawców.

Sylwestrowa impreza TVP2 odbędzie się rytmach disco i disco polo. Na scenie pod Giewontem wystąpią: zespół Akcent z Zenkiem Martyniukiem,  zwyciężczyni tegorocznej Eurowizji Junior Roksana Węgiel, Sylwia Grzeszczak, Natalia Schroeder, Marcin Miller z zespołem Boys, Margaret, Dawid Kwiatkowski, Michał Szczygieł, Radosław Liszewski  z zespołem Weekend, Paweł Stasiak oraz Golec uOrkiestra. Zagranicznymi gwiazdami Sylwestra Marzeń z Dwójką będą - duet Al Bano i Romina Power ("Felicita"), Ricchi e Poveri ("Acapulco"), Thomas Anders z Modern Talking. O doskonały nastrój zadbają prowadzący, czyli Barbara Kurdej-Szatan, Tomasz Kammel, Norbert "Norbi" Dudziuk.

Prezes TVP Jacek Kurski i burmistrz Zakopanego Leszek Dorul złożyli podpisy na umowie sylwestrowej. - Cieszę się, że mamy świetnego sylwestra. Inni podkradają nam artystów. Ale nas nie dogonią. Mamy wspaniałego sylwestra - powiedział prezes TVP, odnosząc się do dwóch występów Sławomira na sylwestrze Dwójki i Polsatu. Potwierdził także, że artysta będzie poruszał się helikopterem.

- Cieszę się, że zbliża się ten wspaniały sylwester. Moim marzeniem było, aby telewizja tworzyła dobre formaty i tworzy. Takim formatem jest Sylwester Marzeń z Dwójką. (...) Cała Polska chce spędzać Sylwestra w Zakopanem, dlatego, postanowiłem spełnić to marzenie. (...) Plejada polskich i zagranicznych gwiazd. W zeszłym roku pobiliśmy rekord oglądalności. Rozbiliśmy bank. Sprawdziliśmy i rekord padł podczas występu Zenka Martyniuka! Dlaczego nie ma Fonsiego? Bo nie było w tym roku takiego wokalisty, który miałyby 5 mld odtworzeń na YouTube. Ale mamy Roksanę Węgiel - powiedział prezes Jacek Kurski.

Głos zagrali także Sławomir i Kajra.

- To był magiczny sylwester. Najważniejszy w karierze Sławomira. Dzięki temu nasza piosenka poszła na cały świat. Było to tak cudowne wydarzenie, że nie mogło zabraknąć nas w tym roku. Będzie to niezwykły wieczór dla nasz, więc trzymajcie za nas kciuki - powiedzieli.

W Zakopanem nie będzie pokazu fajerwerków

- W tamtym roku mieliśmy fantastyczny wynik. Postaramy się, żeby teraz było jeszcze bardziej spektakularnie. Najbardziej chciałbym pokazać,, że ten sylwester rzeczywiście jest w Zakopanem. Wym roku pracujemy nad tym, żeby pokazać, że scena jest bardzo blisko gór. (...) Od trzech lat nie strzelamy w Zakopanem i w tym roku też nie będziemy - powiedział reżyser Konrad Smuga.

W ubiegłym roku Sylwester TVP2 zgromadził rekordową widownię. 6-godzinną transmisję w TVP2 oglądało średnio 4,69 mln osób (1-minutowy zasięg tej relacji wyniósł 15,62 mln widzów) - czytamy w komunikacie Telewizji Polskiej.

Nasi Partnerzy polecają