Zgliszcza nie dom! Syn Magdy Gessler miał tam wziąć ślub. Ten widok poraża [ZDJĘCIA]

2022-01-21 16:44
To zostało z pożaru domu syna Gessler. Ten widok poraża
Autor: Kamil Piklikiewicz/EASTNEWS, archiwum prywatne

Syn Magdy Gessler (69 l.), Tadeusz Muller (39 l.), przeżywa prawdziwy koszmar. W jego domu na Podlasiu wybuchł pożar. Z wymarzonej drewnianej chałupy zostały zgliszcza. A kucharz snuł wielkie plany - z zabytkowego domu chciał uczynić pensjonat i prowadzić tam farmę warzywną. Co więcej, w tym roku zamierzał poślubić tam swoją ukochaną Małgorzatę. Teraz muszą odwołać swoje plany... Mamy zdjęcia spalonego domu. Smutny widok...

W poniedziałek spłonął dom Tadeusza Mullera, syna Magdy Gessler. Kucharz na razie nie jest w stanie pojechać na Podlasie, by zobaczyć to, co zostało z jego wymarzonego miejsca. Ten widok łamie mu serce.

- Ja nie uznaję nowych domów. Chciałem właśnie takiej starej chaty, z duszą, ze starą podłogą... Tam były cuda, to była perła - mówi "Super Expressowi" syn Magdy Gessler.

Nic dziwnego, że to właśnie tam Tadeusz Muller planował poślubić w tym roku swoją partnerkę, której niedawno się oświadczył. Teraz sprawa mocno się skomplikowała.

Pożar domu syna Magdy Gessler - Tadeusza Mullera

Syn Magdy Gessler chciał, by jego piękny dom służył też innym. Włożył w niego mnóstwo pieniędzy. To była inwestycja, która miała służyć mieszkańcom Podlasia oraz turystom.

- Kupiłem dom dzięki pożyczce z funduszu wschodniego, nie z własnych pieniędzy. Nie jestem bogatą osobą. Nikt mi tego nie zasponsorował. Pracowałem w pocie czoła w gastronomii na spłatę tej pożyczki. Jest nieoprocentowana, bo to pożyczka na rozwój turystyki na obszarze Podlasia, która zakładała, że muszę tam zatrudnić ludzi. To miał być pensjonat. No... Właśnie... To już nieważne... - przybity Tadeusz Muller aż nie jest w stanie mówić więcej.

W tym trudnym czasie syn Magdy Gessler może liczyć na wsparcie przyjaciół. Mieszkający na Podlasiu pan Krzysztof wierzy, że dom uda się odbudować.

- Myślimy o zorganizowaniu zbiórki na ten cel. Dom kilka lat temu został uznany za jeden z najpiękniejszych zabytków Podlasia - przekazał "Super Expressowi" przyjaciel kucharza, który był świadkiem pożaru.

Straty są ogromne. Zobaczcie w naszej galerii, jak wygląda teraz dom Tadeusza Mullera:

Pożar domu syna Magdy Gessler, Tadeusza Mullera
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE