Bardzo smutne

Na jaw wyszło, co stało się z Mirą Kubasińską po rozwodzie z Tadeuszem Nalepą! "Zamieszkała w przyczepie kempingowej"

2023-08-26 11:44

Tadeusz Nalepa 26 sierpnia 2023 roku odchodziłby swoje 80. urodziny. Legendarny muzyk, uznawany za ojca polskiego bluesa, zmarł 16 lat temu. Dwa lata wcześniej odeszła jego pierwsza żona Mira Kubasińska. Związek artystów grup Blackout i Brekout elektryzował całą Polskę. W końcu jednak małżeństwo się zakończyło. Po latach na jaw wyszło, co stało się z Mirą Kubasińską po rozwodzie z Tadeuszem Nalepą. To bardzo smutna historia. Coś okropnego!

Tadeusz Nalepa i Mira Kubasińska - historia ich związku

Tadeusz Nalepa i Mira Kubasińska to była absolutnie wyjątkowa para artystów. Poznali się w kawiarni w Rzeszowie, a potem byli razem i na scenie, i w życiu prywatnym. Ślub wzięli w 1964 roku. On miał 21 lat, ona 20. W tym wieku na świat patrzy się przez różowe okulary. Rok po ślubie Tadeusz Nalepa, który 26 sierpnia kończyłby 80 lat, i Mira Kubasińska zostali rodzicami Piotrusia - dziś znanego gitarzysty Piotra Nalepy. Życie muzyków w PRL nie było usłane różami. Zarobki były nieporównywalnie mniejsze niż dziś, a żar ogniska domowego zakłócały ciągłe trasy koncertowe, najpierw z grupą Blackout, a potem Breakout. Mira Kubasińska i Tadeusz Nalepa występowali nie tylko w Polsce. Nasi muzycy zrobili furorę w Holandii. - Zaczęliśmy od grania w klubach nocnych i pubach, potem otworzyły się przed nami najważniejsze holenderskie kluby i sale. Jednak całą zarobioną forsę odkładaliśmy na sprzęt, nawet na kredkę do oczu nie miałam, a jak kupowałam frytki, to bez majonezu, żeby było taniej. Przechodziłam koło sklepowych wystaw niczym koń z klapkami na oczach, żeby nie oglądać tych cacuszek i kolorków - wspominała Mira Kubasińska w rozmowie z Mariuszem Szalbierzem.

Nie przegap: Ścięło nas, gdy zobaczyliśmy, jak wygląda dziadek Jan Borysewicz w wieku 68 lat! Absolutny szok

Syn ciężko zniósł rozpad małżeństwa Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej

Sława męczyła żonę Tadeusza Nalepy. - Nie miałam chwili dla siebie, nie mogłam spokojnie wyjść na spacer z dzieckiem, nie mogłam wejść do sklepu, do restauracji, bo zawsze znaleźli się jacyś ciekawscy. Na dłuższą metę było to nie do zniesienia - wspominała Mira Kubasińska. W związku zaczęło się coś psuć. Tadeusz Nalepa ponoć chciał, by żona skupiła się na wychowaniu dziecka i rzuciła pracę. Ta jednak nie zdecydowała się na ten krok. W końcu małżeństwo się rozpadło, co ciężko zniósł Piotr Nalepa. - Mimo że miałem już naście lat, przyjmowałem to bardzo niedobrze i bardzo mocno przeżywałem. Bo wyobrażałem sobie, że oni będą zawsze razem. Niestety, tak się w przyrodzie dzieje, że ludzie się rozchodzą - zdradził w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim". 

Polecamy: 65-letnia Małgorzata Ostrowska śpiewa przed Sopot Festival. Ten widok totalnie szokuje!

Mira Kubasińska po rozwodzie z Tadeuszem Nalepą urodziła dziecko. "Zamieszkała z takim facetem w przyczepie kempingowej"

Rozwód najprawdopodobniej ciężko przeżyła też sama Mira Kubasińska. Właściwie zniknęła ze sceny, plotkowano że pije zbyt dużo alkoholu... Zaczęły krążyć różne smutne opowieści. - Aby zarobić na życie, przez siedem lat produkowałam i rozwoziłam farby dla zaopatrzenia artystów plastyków. Pracowałam w barku na Dworcu Centralnym, malowałam Smerfy, szyłam szelki. Jakoś musiałam sobie radzić… - opowiadała Mariuszowi Szalbierzowi. Była żona Tadeusza Nalepy urodziła kolejne dziecko. Ponoć mieszkała w fatalnych warunkach. - Zamieszkała z takim facetem w przyczepie kempingowej. Mieli dziecko. Uważam, że zrobiła to na złość Nalepie, bo była w Tadeuszu jeszcze długo po rozstaniu zakochana - mówił Bogdan Loebl, autor tekstów grupy Breakout. Młodszy syn Miry Kubasińskiej jest dla mamy pełen podziwu. - Mama zawsze starała się, żeby na chleb i podstawowe rzeczy pieniądze były. Zarabiała na różne sposoby. Była dostawcą słodyczy i ciast. Jeździła wielkim dostawczym samochodem po Warszawie. Malowała Smerfy, malutkie figurki, żeby zarobić - wspominał Konrad Koczyk w programie "Uwaga! Kulisy sławy".

W naszej galerii prezentujemy, jak zmieniał się Tadeusz Nalepa. 26 sierpnia 2023 roku skończyłby 80 lat

Rzeszowianie zagrali i zaśpiewali "Kiedy byłem małym chłopcem" przy pomniku Tadeusza Nalepy