Prawda wyszła na jaw

Takim naprawdę mężem był Paweł Królikowski. Awantury, kłótnie i zdrada to nie wszystko!

2023-08-01 16:07

Paweł Królikowski zmarł po długiej chorobie w 2020 roku. Do końca była przy nim jego żona - aktorka znana przede wszystkim z roli Grażynki w serialu "Klan" - Małgorzata Ostrowska-Królikowska. Wiadomo, że Paweł Królikowski nie był partnerem idealnym - już będąc żonatym, wdał się w romans, którego owocem jest nieślubny syn. Jakim naprawdę mężem był Paweł Królikowski? Wbrew pozorom jego i Małgorzatę Ostrowską-Królikowską łączyło wspaniałe uczucie. Awantury, kłótnie i zdrada to nie wszystko!

Paweł Królikowski pisał wiersze dla przyszłej żony

Po tym, gdy podaliśmy, że Paweł Królikowski miał nieślubnego syna, wielu czytelników nabrało przekonania, że jego żona miała z nim krzyż pański. Prawda jest jednak zupełnie inna. Małgorzata Ostrowska-Królikowska miała wybaczyć mężowi zdradę. Potem tworzyli wspaniały związek. Jak wyglądał okres przedślubny u Królikowskich? Początek ich znajomości był bardzo romantyczny. - Kiedy zobaczyłem Małgośkę po raz pierwszy, była wiosna, pachniały magnolie. Pomyślałem: To na nią właśnie czekałem. I zacząłem ją podrywać - wspominał Paweł Królikowski na łamach "Gali". - Paweł zabiegał o mnie niekonwencjonalnie, na przykład przynosił mi... spodnie do cerowania. Ale także pisał dla mnie wiersze - tak z kolei zapamiętała okres przedślubny Małgorzata Ostrowska-Królikowska. Nietypowe zabiegi okazały się skuteczne - w 1988 roku Paweł poślubił Małgorzatę i - mimo kryzysów - byli razem aż do przedwczesnej śmierci aktora znanego m.in. z "Rancza" i "Pitbulla".  

Jakim mężem był Paweł Królikowski? Małgorzata Ostrowska-Królikowska wyznała prawdę

W przypływie szczerości Małgorzata Ostrowska-Królikowska wyznała, jak wyglądały jej relacje z małżonkiem. Jakim naprawdę mężem był Paweł Królikowski? W ich domu bywało burzliwie. - My z Pawłem w ogóle nie uznajemy cichych dni. Oczywiście, że się awanturujemy i kłótnie są, bo jesteśmy typem włoskiej rodziny. Ale bardzo szybko te kłótnie mijają - zdradziła aktorka w rozmowie z "Faktem", która rok po śmierci wyznała, że ciągle doskwiera jej brak małżonka. - Brakuje mi jego codziennych gestów, rytuałów, drobiazgów, bo na tym budowało się nasze wspólne życie. Chciałabym, żeby złapał mnie za rękę, żeby się do mnie przytulił - mówiła w "Vivie". Małgorzata Ostrowska-Królikowska cały czas pielęgnuje pamięć po mężu. Wzięła na siebie m.in.  organizację Festiwalu Kultury i Piosenki Polskiej i Czeskiej, który stworzył Paweł Królikowski. Aktor uwielbiał czeską muzykę i motoryzację. 

W naszej galerii prezentujemy wspólne zdjęcia Pawła Królikowskiego i jego żony Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej

Dlatego każdego roku zjeżdżają się tu zabytkowe auta, które prezentują ich dumni właściciele. Odkąd Pawła z nami nie ma, starosta Náchodu Jan Birke zawsze wznosi ręce do góry, i mówi: "Pawle, to dla ciebie". Piękne, luksusowe oldsmobile docierają do Alei Dębów. To drugie ważne miejsce na mapie Kudowy, tu rosną dęby posadzone przez sławnych artystów. Ma tu swój dąb również Paweł Królikowski - opowiadała w rozmowie z "Plejadą" Małgorzata Ostrowska Królikowska.

Paweł Królikowski ma swój skwer