Walka o dobre imię artystki

Violetta Villas upokorzona w rodzinnym mieście? Wściekły syn artystki poszedł do sądu!

2023-02-03 4:20

Syn Violetty Villas (†73 l.) jest wściekły! Krzysztof Gospodarek (67 l.) domaga się szacunku dla pamięci o swojej mamie i walczy z gminą Lewin Kłodzki. Tam bez jego zgody urządzono izbę pamięci o artystce. Zdaniem Gospodarka niegodnie uczczono wielką diwę. – Są ludzie, którzy próbują z mojej mamy robić kicz i tandetę – mówi „Super Expressowi” syn artystki.

W Lewinie Kłodzkim, gdzie wychowała się Violetta Villas, powstała izba pamięci Violetty V. Można tam oglądać rodzinne zdjęcie artystki, pamiątki po niej i repliki jej kreacji.

- Ja, jako osoba, która zastrzegła jej imię i pseudonim w urzędzie patentowym, nie wyraziłem zgody na to miejsce z prostego powodu: uważam, że moją mamę można upamiętnić z większą klasą i w inny sposób. Tu nie chodzi o pieniądze, tylko o szacunek. Już dawno ogłosiłem, że jestem gotów na ten cel przeznaczyć nasz rodzinny dom w Lewinie, ale ani władze samorządowe, ani inne nic w tej sprawie nie zrobiły – pomstuje w rozmowie z nami Krzysztof Gospodarek. - Tłumy turystów i kuracjuszy z pobliskich sanatoriów odwiedzałyby to miejsce - dodaje.

Ma też sporo uwag do jakości eksponatów w Izbie Pamięci.

– Tylko jedna suknia przypomina tę od Diora, reszta to jakiś żart... – mówi syn artystki.

Mówi się, że planowana jest również budowa pomnika Villas. Oczywiście syn artystki nie widział planów. Mówi więc stanowczo: „dość”. Wytoczył gminie Lewin Kłodzki proces sądowy o bezprawne wykorzystywanie prywatnych zbiorów rodzinnych i działania godzące w wizerunek Villas.

Co jest w życiu NAPRAWDĘ ważne, a na co lepiej "machnąć ręką"?

Posłuchaj rad Krystyny Mirek, autorki książki "Uwierz w szczęście"!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany