Urbańska zagra Villas

i

Autor: AKPA Urbańska zagra Villas

Decyzja zapadła

To ona zagra Violettę Villas! Pojawiło się już pierwsze zdjęcie z planu. Widać podobieństwo?

2022-07-25 22:36

Wszystko jest już jasne. Właśnie poznaliśmy nazwisko aktorki, która zagra Violettę Villas (†72 l.). Jak informuje reżyserka filmu "Dzięcioł i Violetta" - rolę powierzono znanej z serialu Netflixa "Sexify" Sandrze Drzymalskiej (29 l.). Pokazano już pierwsze zdjęcie z planu. Widzicie podobieństwo?

Prace nad filmem o Violetcie Villas ruszyły pełną parą i zaraz po wakacjach ekipa wejdzie na plan. Według naszych ustaleń synowi diwy Krzysztofowi Gospodarkowi (66 l.) marzyła się, by główną rolę zagrała aktorka musicalowa. Początkowo mówiło się, że może to być Natasza Urbańska (45 l.). Ostatecznie zdecydowano się na mniej znaną gwiazdę... 

Zobacz: Wiemy, kto zagra Violettę Villas! To znana aktorka musicalowa, będziecie w szoku!

Kto zagra Violettę Villas?

Informacje o filmie przedstawiającym życie wielkiej piosenkarki pojawiły się już w 2016 r. W pewnym momencie wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Niestety, prace nagle przerwano. – Producent, który otrzymał dofinansowanie na realizację projektu, nagle przestał przestrzegać terminów. Od dłuższego czasu nic się nie działo. Zmuszony jestem poszukać nowego producenta, a to z pewnością potrwa – mówił nam Krzysztof Gospodarek w 2020 r.

Na szczęście wszystko poszło po jego myśli i film uda się zrealizować. Karolina Bielawska, reżyserka obrazu zdradziła, że główną rolę zagra Sandra Drzymalska.

Zobacz: Margaret nie zagrała Villas, bo woli grać siebie

- Do "Dzięcioła i Violetty" nie szukaliśmy sobowtórki Villas. Zastanawialiśmy się raczej, na jakie cechy osobowości artystki położyć akcent. Postawiliśmy na przewrotność, niezależność, tajemnicę. Moje pokolenie pamięta ją głównie w roli smutnej zdziwaczałej gwiazdy z tabloidowego serialu. Dzisiaj łatwo nazwać jej styl kiczem i tandetą. Tymczasem w siermiędze lat sześćdziesiątych Violetta fascynowała odwagą i drapieżnością. Rozpiętość osobowości Villas wymaga wszechstronnej, odważnej aktorki. Sandra Drzymalska wydaje nam się idealna do tej roli - powiedziała w rozmowie z Onetem.

Sandra Drzymalska jako Violetta Villas

Co ją przekonało do tego, by powierzyć rolę mało znanej aktorce? - Oczy. Ich się nie oszuka. Sandra ma w nich szaleństwo i siłę, której potrzebujemy. Przekonała nie tylko mnie — również producentów i rodzinę artystki - dodała.

"Jest nam niezwykle miło ogłosić, że w rolę Violetty Villas wcieli się Sandra Drzymalska znana z takich filmów jak SOLE (reż. Carlo Sironi), IO reż. (Jerzy Skolimowski) czy serialu Netflixa SEXIFY" - czytamy na stronie producenta.

Pojawiło się pierwsze zdjęcie Sandry Drzymalskiej jako Villas. Podobna?

Zobacz: Walewska ujawnia, dlaczego Violetta Villas nie zrobiła kariery w operze. "Chodziła na skróty"

Kim jest Sandra Drzymalska?

Sandra Drzymalska urodziła się 24 lipca 1993 roku. Ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWST w Krakowie. Rozpoznawalność przyniosły jej role: Łucji Koszykowskiej w "Stuleciu winnych" oraz Karoli w "39 i pół tygodnia". Zagrała także w kontrowersyjnym serialu Netflixa "Sexify". W 2021 roku otrzymała Specjalny "Złoty Anioł Bella Women" na 19. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Tofifest" w Toruniu.

Grób Violetty Villas. Niezapomniani
Sonda
Jak dobrze znasz twórczość Violetty Villas?
Nasi Partnerzy polecają